Mindössze kilenc hónap után távozik a nem létező és bizonytalan jövőjű Fudan Egyetemet fenntartó közalapítvány eddigi főigazgatója, Szilas Andrea Cecília, aki nemcsak ebből a vezető pozíciójából távozott, hanem az alapítványtól is, mivel egyúttal megszűnt a kuratóriumi tagsága is – írja a hvg.hu a Cégbíróságra tavaly december 22-én leadott, idén január 8-án jogerőssé vált változásbejegyzési kérelem alapján. A portál arról is beszámolt, hogy a távozó főigazgatót a kuratóriumban és az operatív vezetői poszton is Harsányi Péter váltja, aki tavaly év eleje óta a Fudan Alapítvány kuratóriumi elnöki posztját betöltő Csák János kulturális és innovációs miniszter politikai tanácsadója.
A cikk szerint Harsányi Péter 2019-2022 között a növekedés.hu gazdasági hírportál szerzője és kutatási igazgatója volt. Kinevezésével egy éven belül már a harmadik főigazgatóját fogyasztja a 2021-ben létrehozott Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány. A hvg.hu a korábbi furcsa vezetőcseréket is csokorba szedte. A most távozott főigazgató tavaly március végén került a most feladott főigazgatói székbe.
A sinológus-közgazdász végzettségű, kínaiul folyékonyan beszélő Szilas Andrea Cecília 2014-2017 között pekingi nagykövet is volt, de idő előtt lecserélték Pesti Imre fideszes képviselő fiára. Ezután helyettes államtitkári, 2021-ig pedig miniszterelnöki tanácsadói tisztséget töltött be, jelenleg a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága nemzetközi igazgatója, akinek telefonszámát azonosították a Pegasus-kémszoftverrel megcélzott személyek listáján.
123 milliót költöttek el a Fudan Alapítvány vezetőinek fizetésére, pedig az intézménynek nyoma sincsÉrdekes, hogy egy éve távozott a Fudan Alapítvány kuratóriumból a kezdettől fogva, 2021-től tag Horváth Levente, aki a Fudan Egyetem Budapestre telepítésének egyik ötletgazdája és fő támogatója volt, maga is a kínai Fudan Egyetemen végzett, és volt sanghaji főkonzul is. Szilas Andrea Cecília elődje, az alig 7 hónapig regnáló Szabó László korábban a gyógyszeriparért felelős miniszteri biztos és washingtoni nagykövet is volt, 2020-ban pedig a Mediaworks Zrt. vezérigazgatója lett, ahonnan hirtelen távozott. Az első alapítványi vezető Bertáné Bényi Krisztina korábbi helyettes államtitkár ma is az alapítványnál van, miután Szabó László kinevezéséve főigazgató-helyettessé fokozták le.
Hogyan jutott hatmilliárd forinthoz a nem létező kínai egyetem alapítványa?Feljelentésként értékelte Polt Péter a Fudan Alapítvány hollétét firtató kérdést, így továbbította a rendőrségnek