;

tenisz;Valkusz Máté;tenisz Davis Kupa;Marozsán Fábián;

Marozsán Fábián és Valkusz Máté játszik a német Kevin Krawietz-Tim Pütz páros ellen a Magyarország-Németország Davis-kupa selejtezõ mérkõzésen Tatabányán 2024. február 3-án

- Szertefoszlott az álom, a németek nyerték a Davis Kupa-párharcot

Marozsán Fábián és Valkusz Máté két szettben kikapott Kevin Krawietztől és Tim Pütztől szombaton a Tatabányán zajló Magyarország-Németország tenisz Davis Kupa-selejtező páros mérkőzésén. Valkusz  Máté ezután egyéniben is alulmaradt Jan-Lennard Struffal szemben, ezzel pedig eldőlt a párharc.

Marozsán Fábián veresége és Fucsovics Márton győzelme után egy-egyes állásról folytatódott szombaton a Tatabányán zajló Magyarország-Németország tenisz Davis Kupa-selejtező. A 13 órakor kezdődő program páros mérkőzéssel kezdődött, a magyar oldalon Marozsán Fábián és Valkusz Máté lépett pályára, a háló túlfelén pedig két páros specialista Kevin Krawietz és Tim Pütz személyében.

Magyar szempontból nem kezdődött jól az összecsapás, hiszen a saját adogatásukat hozó németeket egyből brékkel indítottak. Úgy tűnt, akár 25 perc alatt is behúzhatják az első szettet Pützék, mivel Marzsozsán a második szervajátékát sem tudta hozni, azonban 5:1-es német fórnál a magyaroknak is sikerült brékelni. Ez azonban csak szépségtapasznak bizonyult, hiszen a németek 36 perc múltával pontot tettek az első játszma végére (6:3).

A térfélcsere után sem lankadt a mintegy hatezres magyar szurkolótábor, a két magyar játékos pedig helyenként nyögvenyelősen, de rendre tudta hozni az adogatást. Azonban fogadóként pontot sem tudtak csinálni egészen a németek negyedik szervajátékáig. Valkusz 5:5 után ismét hozta a saját adogatását, a közönségtől pedig további támogatást kért. A lelátó majd felrobbant, de a németek nem adták alább, így jöhetett a tie-break.

A magyarok egyből elvesztették a pontot Marozsán szervája után, pillanatok alatt négypontos előnyre tettek szert a németek, s végül 7-3-ra hozták a második játszmát, ezzel a meccset.

Az biztosnak tűnt, hogy a szombati második mérkőzésen a világranglistán 24. Jan-Lennard Struff lép majd pályára a németeknél, a közel sem százszázalékos állapotban lévő Marozsán viszont már nem tért vissza, Valkusz Máté (213.) kapott helyette lehetőséget. Az első húsz percben Valkusz szépen állta a sarat, ekkor azonban Struff brékelt, s 4:2-es előnyre tett szert. A 33 éves német ezután sem tétlenkedett sokat, 31 perc múltával 6:3-mal lezárta az első szettet.

A térfélcsere után Struff egyből brékelt, Valkusz viszont nem vesztette el a hitet, azonnal elvette riválisa adogatását. A magyar öröm ugyanakkor nem tartott sokáig, mert 2:2 után a rutinos német újfent előnybe került. A rendkívül magabiztosan teniszező Struff újból brékelt, s kevesebb mint egy óra leforgása alatt véget vetett a meccsnek. A németek így 3-1-es vezetésre tettek szert. Úgy volt, hogy az ötödik mérkőzést már nem játsszák le, a felek ezekben a percekben egyeztetnek, lesz-e folytatás. Bár a nézők jelentős többsége már elindult haza, végül megrendezték az ötödik, immár tét nélküli összecsapást is, ahol Piros Zsombor és Kevin Krawietz lépett pályára.

A magyar válogatott sorozatban ötödször selejtezett a fináléba jutásért, a korábbi négy alkalomból egyszer jött össze a 16 csapatos világdöntő. A párharcot elveszítő magyarok ősszel így újra osztályozót vívnak majd.

Magyarország–Németország 1-3

Szombat:

Marozsán Fábián, Valkusz Máté–Kevin Krawietz, Tim Pütz 3:6, 6:7 (3-7)

Valkusz Máté–Jan-Lennard Struff 3:6, 2:6.

Korábban:

Marozsán Fábián–Dominik Koepfer 2:6, 6:7 (4-7)

Fucsovics Márton–Jan-Lennard Struff 6:3, 7:5

A 35 éves sportoló szombaton a tatabányai Magyarország-Németország Davis Kupa-párharc harmadik mérkőzése után köszönt el a közönségtől.