szabadlábon;Gyárfás Tamás;Fenyő-gyilkosság;Fővárosi Törvényszék;Portik Tamás;

Nem tartóztatták le, szabadlábon védekezhet Gyárfás Tamás

A bíróság szerint a házi őrizet szükségtelen.

Nem tartóztatták le Gyárfás Tamást a Gyárfás-Portik-per elsőfokú ítélethirdetésén. 

Az ügyészség fellebbezésében egyrészt Gyárfás Tamás ítéletének súlyosbítását kérte, illetve azt, hogy bűnsegéd helyett felbujtóként ítéljék el a Magyar Úszó Szövetség volt elnökét. Portik Tamásra pedig az első fokú ítélet helyett (az életfogytiglani börtönbüntetésből 20 év letöltése után szabadulhat) a maximálisan kiszabható büntetés kiszabását kérte az ügyész.

Mindketten fellebbeztek a bíróság ítélete ellen.

Az ügyész Gyárfás Tamás letartóztatását kérte, úgy vélte, fennáll a szökés veszélye. Gyárfás azonban közölte, hogy ez nem áll szándékában, és kérte a bíróságtól, hogy szabadlábon védekezhessen. A bíróság végül úgy döntött, hogy a házi őrizet is szükségtelen. Gyárfás Tamás eddig sem szökött meg, pedig a kapcsolatrendszere és a pénze is meglett volna hozzá - indokolták. 

A bírói végzéssel szemben az ügyészség a letartóztatás elrendelése érdekében fellebbezést jelentett be. Az eljárás másodfokon a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik. 

„Életemben ekkora ütést nem kaptam. A bírói ítélet számomra olyan volt, mint egy atomcsapás” - értékelt az ítélet után Gyárfás Tamás. Azt írta, a tárgyalóteremből végül úgy jött ki, hogy Póta Péternek hálás, hiszen az ügyész azt kérte, hogy azonnal kezdje meg fegyházbüntetése letöltését. A súlyos ítéletet hozó bíró azonban közölte, hogy nem kell tartani a szökéstől, hiszen arra korábban is módja lehetett volna, azt sem tartotta indokoltnak, hogy nyomkövetőt kapjon, vagy lakhelyelhagyási tilalmat rendeljen el. Hozzátette: „Az elsőfokú ítélet a másodfokú meghozataláig megbélyegzett, porig lesújtott, ennek ellenére a bírónak a tárgyalóteremben köszönetet mondtam.”

Ahogyan arról lapunk is beszámolt, bűnösnek találta Gyárfást Tamást a Fővárosi Törvényszék emberölésben elkövetett bűnsegédlet miatt. Őt elsőrendű vádlottként 7 év szabadságvesztésre és 10 év közügyekre való eltiltásra ítélte, amelyből csak a büntetés négy ötöde letöltése után szabadulhat.

Portik Tamást emberölésben való felbujtásban ítélték el, életfogytiglani börtönbüntetésre, amelyből 20 év letöltése után szabadulhat a néhai médiavállalkozó, Fenyő János 1998-as megöletése miatt.