NB I;

Megsemmisítő vereséget mért az FTC az Újpestre, a születésnapos Mészöly Gézának még sok munkája lesz

A NER által utolsóként megszerzett NB I-es futballcsapat öt góllal kapott ki a NER első számú gárdájától a  22. forduló zárómérkőzésén.

Nem sokon múlott, hogy megismétlődjön a Szusza Ferenc Stadionban a két évvel ezelőtti eredmény (0-6), a 240. bajnoki derbin is tükörsima Ferencváros-győzelem született.

Pedig korántsem úgy indult az összecsapás, az Újpest bátran kezdett, magasan támadta le ellenfelét, a Ferencváros pedig bizonytalan volt az első percekben. A folytatásban aztán a góllövőlistán éllovas Varga révén szerzett vezetést az FTC, majd a szünet előtt nem sokkal meg is duplázta a fórt. A 65. percben Loncar növelte tovább a vendégek előnyét, majd a csereként beálló Pesic mattolta Banait.

Hova mentek? – skandálta ekkor vendégek publikum. Ezt követően pedig a „Boldog, boldog születésnapot” kezdték gúnyosan énekelni Mészöly Gézának, aki vasárnap ünnepelte 57. születésnapját. A végjátékban sem álltak le a vendégek, Pesic a 82. percben állította be a 0-5-ös végeredményt.

„Fájó ez az eredmény, mert a 0-5 ellenére jól kezdtünk. Olyan hibákból kaptuk a gólokat, amikről egész héten beszéltünk. A félidőben 0-2 volt, kinyíltunk, kaptunk még hármat. Nagyon rövid idő állt rendelkezésre, hogy rendezzük a sorokat, ez egy hosszabb folyamat, de látjuk a fényt az alagút végén” - fogalmazott az újpesti Simon Krisztián.

„Elég rosszul kezdtük a mérkőzést, de elég jól ki tudunk jönni. Akarva akaratlanul ott van még a csütörtöki meccs a fejekben, önbizalom szempontjából is fontos ez az eredmény” – nyilatkozta a lefújás után Katona Bálint, az FTC játékosa, aki két gólpasszt is kiosztott.

A zöld-fehérek sorozatban 15-ödször nyerték meg az Újpest elleni derbit, ezzel beállították eddigi leghosszabb szériájukat, amely 1905 és 1916 között jött össze.

NB I, 22. forduló

MTK-Mezőkövesd 3-1

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1734 néző, Jv.: Vad II.

Gólszerzők: Németh (45., 70.), Varju (72.), illetve Cseke (7.)

ZTE-Kecskemét 3-1

Zalaegerszeg, 1588 néző, Jv.: Csonka

Gólszerzők: Kiss B. (10.), Croizet (41.), Gruber (81.), illetve Zeke (60.)

DVTK-Fehérvár 4-0

Miskolc, DVTK Stadion, 5164 néző, Jv.: Pintér

Gólszerzők: Gergényi (18., öngól), Feuillassier (69.), Szabó L. (87., 89., az elsőt 11-esből)

Piros lap: Csongvai (17. - Fehérvár)

DVSC-Felcsút 1-0

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 4132 néző, Jv.: Káprály

Gólszerző: Szécsi (75.)

Kisvárda-Paks 0-1

Kisvárda, 1910 néző, Jv.: Antal

Gólszerző: Mezei (32., 11-esből)

Újpest-FTC 0-5