képzőművészet;Bálna;

Kelen Anna művészettörténész Rippl-Rónai József 1912-ben készült, Szentpáli búcsú című festményével

- Rippl-Rónai ikonikus búcsúja

Nívós bútorokat, értékes szőnyegeket, egyedi ékszereket, szobrokat is meg lehet vásárolni a budapesti Bálnában.

Rippl-Rónai József mintegy nyolcvan éve nem látott festményét mutatták be szerdán a Virág Judit Galéria standján az Art and Antique Budapest kiállítás és vásár sajtótájékoztatóján a budapesti Bálnában. A Szentpáli búcsú című festményt 1947-ben láthatta utoljára a nagyközönség egy budapesti kiállításon, addig az műgyűjteményekben, a publikumtól elzárva töltötte az elmúlt évtizedeket. – Ikonikus mű azért is, mert a Rippl-Rónai-életművön belül egészen kevés az olyan típusú festmény, mely nagyobb tömegjeleneteket ábrázol, ráadásul a művésznek a legendás kukoricás korszakából származik. Ez az a stílus, amely kizárólag Rippl-Rónaira jellemző, és ami az egész világon keresetté és elismertté teszi a művészt – mondta Kelen Anna, a Virág Judit Galéria művészettörténésze a sajtótájékoztatón.

A művet a közönség négy napig, február 29. és március 3. között láthatja a Bálnában, illetve még számos műtárgyat negyven galéria standján. Ezenkívül megnézhet és vásárolhat nívós bútorokat, értékes szőnyegeket, egyedi ékszereket, szobrokat, antik könyveket és egy rendkívül értékes, a Kossuth-családhoz köthető ezüst étkészletet is.

Az Art and Antique idén is szervez jótékonysági árverést, amelynek kedvezményezettje a Magyar Állami Operaház Balettnövendékeiért Alapítvány. – A kiállítóink ajánlanak fel műtárgyakat, képeket, szobrokat, amikre lehet licitálni egészen vasárnap estig, és a befolyt összeget kapja meg az alapítvány teljes egészében – mondta el Tausz Ádám, az Art and Antique fő szervezője.

Ha egy kortárs művész kilétét homály fedi, akkor hogyan lehet neki hiteles kiállítást rendezni? Egy Banksyről szóló tárlat kapcsán tettük fel a kérdést.