Rippl-Rónai József mintegy nyolcvan éve nem látott festményét mutatták be szerdán a Virág Judit Galéria standján az Art and Antique Budapest kiállítás és vásár sajtótájékoztatóján a budapesti Bálnában. A Szentpáli búcsú című festményt 1947-ben láthatta utoljára a nagyközönség egy budapesti kiállításon, addig az műgyűjteményekben, a publikumtól elzárva töltötte az elmúlt évtizedeket. – Ikonikus mű azért is, mert a Rippl-Rónai-életművön belül egészen kevés az olyan típusú festmény, mely nagyobb tömegjeleneteket ábrázol, ráadásul a művésznek a legendás kukoricás korszakából származik. Ez az a stílus, amely kizárólag Rippl-Rónaira jellemző, és ami az egész világon keresetté és elismertté teszi a művészt – mondta Kelen Anna, a Virág Judit Galéria művészettörténésze a sajtótájékoztatón.
A művet a közönség négy napig, február 29. és március 3. között láthatja a Bálnában, illetve még számos műtárgyat negyven galéria standján. Ezenkívül megnézhet és vásárolhat nívós bútorokat, értékes szőnyegeket, egyedi ékszereket, szobrokat, antik könyveket és egy rendkívül értékes, a Kossuth-családhoz köthető ezüst étkészletet is.
Az Art and Antique idén is szervez jótékonysági árverést, amelynek kedvezményezettje a Magyar Állami Operaház Balettnövendékeiért Alapítvány. – A kiállítóink ajánlanak fel műtárgyakat, képeket, szobrokat, amikre lehet licitálni egészen vasárnap estig, és a befolyt összeget kapja meg az alapítvány teljes egészében – mondta el Tausz Ádám, az Art and Antique fő szervezője.