„Meglehetősen szokatlan Carl Orff Carmina Burana című művében szünetet tartani.” – válaszolt tömören kérdéseinkre a Schott Music csoport, Carl Orff zeneszerző műveinek jogtulajdonosa.
A Schott Music képviselője, Christian Hoesch szerint a szünet nem lehetetlen mindaddig, amíg egy zeneileg értelmes ponton történik, például egy zenei rész végén. „De ez a kérdés természetesen az előadás általános zenei koncepciójától is függ.” – tette hozzá.
A kérdést természetesen a napok óta zajló büfébotrány miatt tettük föl a világ vezető zene- és médiakiadói közé tartozó szervezetnek, Ókovács Szilveszter ugyanis a napokban félórás szünetet iktatott Carmina Burana előadásába a büfé forgalmának növelése érdekében. A lépés Bogányi Tibor karmester Facebook-bejegyzéséből vált nyilvánossá, aki ezzel indokolta, hogy nem kívánja tovább dirigálni az Orff-művet, mert az így nem felel meg rendezői koncepciójának. „A Carmina Burana sikere is az egységben, feltartóztathatatlan ívében rejlik – ezt söpri el a mostani döntés. Hogyan lehet egyszemélyben meghozni ezreket érintő szakmai kérdést? Hogy lehet, hogy ignorálják a produkciót megalkotó művészeti vezetőket, rendezőt, karmestert, vizuális tervezőket?” – fakadt ki az alkotó vasárnapi posztjában, a főigazgató azóta felkért egy másik karmestert, és az egész esetet botránykeltésnek titulálta. Miklósa Erika, a produkcióban szoprán szólót éneklő művész az esetről úgy nyilatkozott: a büfé forgalmának növelése nem szakma indok. Ókovács Szilveszterről és az Operáról azóta rengeteg internetes mém és szóvicc jelent meg, melyekből lapunk is készített összeállítást.
Megjelent egy több méteres kaszás figurája az Operaház előttKépviselőfánktól a szaftos kolbászig - ezeket fogyasztanák szívesen az Operaház vendégeiKiröhögni a magasztosságot – Mémek árasztották el a közösségi oldalakat az operabüfé-vircsaft utánÓkovács Szilveszter: Lesz más intézkedés is, ami miatt szétszednek