kihallgatás;KNyF;Magyar Péter;Schadl-Völner-ügy;

- „Ha Magyar Péter igazolni tudja állítását, miszerint a kormány túl korán értesült az ügyről, akkor az felveti a bűncselekmény gyanúját”

A Schadl-ügyben Rogán Antalék ügyészségi iratokat manipuláltak, a kormány pedig gyanúsan korán értesült a lehallgatásokról – állítja Magyar Péter. Bizonyítékokat még nem mutatott.

Két különösen súlyos, több egykori és mostani kormánytagot is érintő állítást fogalmazott meg a Völner-Schadl-botránnyal összefüggésben Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter volt férje, a NER-nek hátat fordító Magyar Péter, miután a Fővárosi Nyomozó Ügyészségen tanúként hallgatták meg. Szerinte a kormány már akkor értesült az ügyben indult lehallgatásokról, amikor erről még nem tudhatott volna, Rogán Antalék pedig az ügyészségen manipulálták az iratokat, adatokat tüntettek el.

A vádhatóság azért hívta be a már politikai pályára és kormánybuktatásra készülő ügyvédet, mert korábbi Facebook-bejegyzéseiben arra utalt, további információi vannak a Schadl-ügyről. Magyar szerda délelőtt érkezett az ügyészségre, ahol több tucat szimpatizáns várta azt skandálva: „Nem félünk!” A férfi négy órán át volt bent az ügyészségen, majd az épület előtt tartott rögtönzött sajtótájékoztatón fogalmazott meg súlyos vádakat a Schadl-ügyben. (Mint arról korábban többször írtunk, Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar korábbi elnöke korrupt hálózatot működtetett. Úgy neveztetett ki végrehajtókat Völner Pál – Varga Judit akkori igazságügyi miniszter helyettesének – segítségével, hogy az érintettek vállalták, visszaosztják nekik bevételük jó részét. A mintegy 900 milliós haszonra szert tevő hálózatot a Nemzeti Védelmi Szolgálat titkos megfigyeléssel leplezte le.)

A megfigyelésekről Magyar Péter szerdán azt állította: azokról túl hamar tudott a kormány: „Még a nyomozás lezárulta, tehát a meggyanúsítás, azaz Schadl György őrizetbe vétele előtt fél évvel tudomása volt arról, hogy büntetőeljárás folyik és titkos megfigyelés az ügyben. Erről tájékoztatták már fél évvel a meggyanúsítása előtt Völner Pál miniszterhelyettest.” Magyar itt nyomatékosította: „Fél évvel meggyanúsítása előtt Völner Pál tudott az eljárásról és a titkos megfigyelésről.”

Az ügyvéd állította, hogy ezek az információi volt feleségétől Varga Judittól és Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető minisztertől származnak. Szavai szerint erről hangfelvételei is vannak, amiket maga készített. Ezeket azonban nem mutatta be, és nem közölt részleteket arról, pontosan miről beszélnek az érintettek. Ugyanakkor azt ígérte: a felvételeket bemutatja az ügyészeknek, és ha ők engedélyezik, továbbá az információs törvény is lehetővé teszi, akkor nyilvánosságra hozza a hanganyagot. „Ezek a bizonyítékok már több hónapja a rendelkezésemre állnak. Ezeket a bizonyítékokat anno a családom védelme érdekében készítettem, amikor megtudtam, hogy ebből a maffiaállamból nehéz kiszállni. Nyilván a családomat már nem tudom megvédeni, ám az országomat még igen” – fogalmazott Magyar.

Nemzetbiztonsági és államigazgatási forrásaink szerint, ha Magyar igazolni tudja állítását,

miszerint a kormány túl korán értesült az ügyről, akkor az felveti a bűncselekmény gyanúját. 

Ha titkos megfigyelést a Nemzeti Védelmi Szolgálat kezdeményezte – és csak ez a szervezet volt a felterjesztő – akkor még Varga Judit igazságügyi miniszter sem tudhatott erről hivatalból. Az igazságügyi miniszternek ugyanis a nemzetbiztonsági célú lehallgatásokat kell ellenjegyeznie, bűnügyi felderítés során csak egy külsős bíró – szakmai zsargonban: titokbíró – engedélyezi az ilyen eljárást.

Ugyanakkor forrásaink szerint nem lehet kizárni, hogy nemzetbiztonsági oldalról is kezdeményezték Schadl és később Völner lehallgatását. Ebben az esetben Varga Judit akár hivatalból is értesülhetett erről. Ám ezt az információt ő sem oszthatta volna meg senkivel, más kormánytagokkal sem. Ha egy titkos felderítésről illetéktelen személy értesül, az egyértelműen felveti a minősített adattal való visszaélést, különösen, ha a titkos felderítésben érintett Völner Pált is tájékoztatták.

„Ha ez így vádemelésre kerülne, az ügy kiemelt súlya miatt egyértelműen letöltendő börtönbüntetést vonna maga után” 

– fogalmazott forrásunk. Ha pedig Varga Judit szakminiszterként észlelte, hogy illetéktelenek, így például a kormány tagjai tudnak egy ilyen felderítésről, akkor feljelentési kötelezettsége volt. Ha nem tett feljelentést, az megint csak bűncselekmény.

Nem kevésbé súlyos Magyar Péter másik állítása:

„Bizonyítani tudom, hogy Rogán Antal és/vagy Rogán emberei bementek az ügyészségre, manipulálták az ügyészségi iratokat, vagy kivettek, kihúztak, megmásítottak adatokat.”

Mint arról korábban írtunk: a Völner-Schadl ügy nyomozati irataiban több utalás volt arra, hogy Rogán közvetlen munkatársa, Nagy Ádám és Schadl szakmai, üzleti kapcsolatban álltak egymással. A nyomozati anyag nyilvánosságra került részletei szerint Schadl egyik lehallgatott beszélgetésében szóba került „Tóni, Barbara és Ádám”. A vádiratban azonban erről már nem esett szó. Magyar Péter egyik Facebook-posztjában azt írta: „A Schadl-Völner ügy nyomozati irataiban szereplő Tóni, Ádám, Barbara teljes neve: Rogán Antal, Nagy Ádám, Rogán Barbara.”


A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar bukott elnökének ügyvédje annyit tett még hozzá, az ügyben semmilyen bizonyíték manipulálására utaló jelet nem tapasztaltak.