Ukrajna mielőbbi támogatása érdekében vállalta David Cameron, az Egyesült Királyság külügyminisztere azt a szokatlan és akár kockázatos lépést, hogy mielőtt kedden Washingtonban találkozik amerikai kollégájával, Antony Blinkennel, ellátogatott Donald Trumphoz a volt elnök floridai, Mar-a-Lago-i rezidenciájára. A The Guardian szerint találkozó célja, hogy a republikánusok egyelőre még nem hivatalos elnökjelöltje vesse latba tekintélyét, hogy a párt képviselői ne álljanak ellen a kongresszusban Ukrajna tervezett további 60 milliárd dolláros támogatási csomagja elfogadásának.
Cameron azzal az érvvel állt elő, hogy Egyesült Államok nemzeti érdeke lenne gátat vetni Vlagyimir Putyin orosz elnök ukrajnai előretörésének. Arra is felhívta a figyelmet, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap egyértelművé tette: Ukrajna elveszíti a háborút, ha visszatartják az amerikai segélyt, és nem javítják az ukrán légvédelmet. A brit külügyminisztérium korábbi közleménye is azt hangsúlyozta, hogy Oroszország ukrajnai sikere nem csak Európára, de az amerikai érdekekre nézve is nagy fenyegetést jelent.
Bár Donald Trump korábban villogott azzal, hogy 24 órán belül békét teremtene Ukrajnában, ez azt jelentené, hogy a megtámadott országnak át kellene engednie a Krím és a Donbasz térségét, így hivatalossá válna területszerzés, amelyet Vlagyimir Putyin 2014-ben kezdett, és 2022-ben folytatott a teljes körű invázióval.
Donald Trump: Ha nem győzök, vérfürdő leszUkrajna sikere és Vlagyimir Putyin kudarca létfontosságú az amerikai és az európai biztonság számára – mondta útja előtt David Cameron, hozzátéve: ez tenné mindenki számára világossá, hogy a határok számítanak, az agresszió nem kifizetődő, és hogy az országok szabadon választhatják meg a saját jövőjüket. Korábban a külügyminiszter arra figyelmeztette az amerikai kongresszust, hogy ne tanúsítson olyan gyengeséget, mint az 1930-as években Adolf Hitlerrel szemben.
Az Egyesült Államok 2022 végén felkészült arra a lehetőségre, hogy Oroszország nukleáris csapást hajthat végre UkrajnábanMike Johnson: Ukrajna fontos, de a határvédelem fontosabb