A Magyar Honvédség az orosz-ukrán háború tapasztalatai alapján fejleszti meglévő eszközeinek képességét, kiemelt hangsúlyt fektet a drónok alkalmazására, illetve a dróntámadások elhárítására és vizsgálja a mélységi csapásmérő eszközrendszerek alkalmazását – idézte az állami hírügynökség Böröndi Gábort. A Honvéd Vezérkar főnöke kedden az M1-nek nyilatkozott a hétfői hajmáskéri hadgyakorlatról.
A gyakorlaton a páncéltörő eszközök mellett a lőtéren bemutatták a Leopard harckocsi és az új helikopterek pusztító képességét, a Gripenek pedig bombát dobtak a célterületre a páncélosok mozgásának akadályozására. – A harckocsik még hosszú ideig a harcmezők szereplői lesznek és míg tíz évvel ezelőtt, egy hasonló bemutatón 1,5-2 kilométerről tudtak csapást mérni a páncélozott erőkre, a mai Magyar Honvédség korszerű eszközökkel, 10-15 kilométeres mélységben képes azok pusztítására – ecsetelte a vezérezredes.
Mint kiderült, a honvédség jelenleg is harckocsik pusztítására alkalmas drónokat szerez be. Több száz olcsó drónt is vásároltak, amit a katonák minden kiképzési foglalkozáson kötelesek használni, hogy az eszközök alkalmazása beépüljön a harcászati gyakorlatba.
Megszavazta az Országgyűlés, erővel elvesznek több ingatlant az a józsefvárosi önkormányzattól, a magyar honvédek még kiszolgáltatottabbak lesznekBöröndi Gábor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! műsorában példának hozta fel – az Ukrajnát nem mellesleg 2022-ben agresszorként megtámadó – orosz hadviselést. – Az oroszok a Szurovikin-vonallal a legmodernebb nyugati technológiával felszerelt ukrán csapatokat is „megfogták”, és a Magyar Honvédség most építi fel az erődítmény kicsinyített változatát, egy ilyen műszaki akadályrendszer leküzdésének gyakorlására – tette hozzá a magyar vezérkari főnök.
Az Orbán-kormány apránként akarta megváltoztatni a honvédek jogállásáról szóló törvényt, de aztán úgy döntött, inkább eltörli az egészetMegtartották az elmúlt 30 év legnagyobb magyar honvédségi hadgyakorlatát, de a valódi célját inkább titkolják