A Jurányi Ház lesz az egyik koordinátora ősztől az Átrium működésének. Mint lapunk is megírta, a Kultúrbrigád a mostani évad végétől nem üzemelteti tovább a Margit körúti magánszínházat. A Jurányi, illetve a mögötte álló Függetlenül Egymással Közhasznú Egyesület (FÜGE) viszont beszáll az Átrium működtetésébe. Nem egyedül, társakkal: a Pintér Béla Társulattal, a Duma Színházzal, az Orlai Produkcióval, illetve a Delta Produkcióval.
Pintér Béla a Jurányi évadzáró piknikjén elmondta, a következő szezontól a fő székhelyüket átteszik az Átriumba, és nem játszanak tovább Újpesten. Hozzátette, hogy korábban kapott kritikát főként politikusoktól, akik számonkérték azt, ahogy a színpadon, vagy civilként fogalmazott. Úgy gondolja, a mostani váltással kellően szabadon és függetlenül tud tovább dolgozni a társulatával. Annál is inkább, mert az Átrium egy magánszínház. Úgy tudjuk, hogy egy hónapban akár húsz estét is elfoglalhatnak majd az előadásaik az Átriumban. Orlai Tibor is szívesen bekapcsolódik a produkcióival a Margit körúti színház leendő repertoárjába. Lapunknak elmondta, hogy régebbi és várhatóan új előadást is visznek majd az Átriumba, utóbbit várhatóan inkább a következő évad végén. A Delta Produkció vezetői – Gerlóczi Judit és Virányi Orsolya – elmondták, több előadással készülnek, az már biztos, hogy a nagy sikerű Operabeavatójukat a Magyar Zene Háza mellett az Átriumban is játsszák majd. Ugrai István, a Kultúrbrigád egyik vezetője lapunknak megerősítette, hogy jelenleg több játszóhellyel tárgyalnak bizonyos produkcióik korlátozott mértékű játszásáról.
Rozgonyi-Kulcsár Viktória, a Jurányi Ház vezetője elmondta, hogy várhatóan még a nyáron felkerülnek a napelemek a Jurányi épületére és a következő évadtól működhet is a napelem rendszer. A Jurányi a következő évadban is folytatja a gyereket, illetve a családot fókuszba állító projektjét, a „MindenGyerek” fesztivált, olyan előadásokkal és kiállításokkal, amelyek a gyerekek családon belüli traumáit dolgozzák fel.
A pikniken átadták a fiatal alkotókat elismerő Staféta és TITÁNium díjakat. A Staféta közönségdíjat három előadás érdemelte ki. Az első díjat az AHA Kollektíva kapta a Senkiföldje című előadásukért. A nyertes csapat a díj mellett a Füge Produkció támogatói által 1 millió forintos produkciós támogatásban részesül, amit egy a következő évadban megvalósuló bemutatóhoz használhat fel. A második díjat a Fidelio támogatásával Bódi Zsófia, Georgita Máté Dezső, Horváth Panna Túlságosan vékony falak című produkciója szerezte meg. A harmadik legtöbb szavazatot Pető Kata kapta a MILF című előadásáért.
Hetedszer hirdette meg a Füge Produkció a tehetséggondozó programját, a TITÁNium Színházi Projektet, az idén harmadszor kiírt Mastercard – Alkotótárs színházi pályázat keretében. Alkotók, akik részt vehetnek a négy hónapos mentorprogramban, és megvalósíthatják projekttervüket: Ferenczy-Nagy Boglárka: Liturgia (Trafó), Podlovics Laura: MOONLIGHT PICTURES (Jurányi), Varga-Amár Rudolf: Ölelésben elaludni (B32 Galéria és Kultúrtér), Vass Szandi: Peti űrhajója (MU Színház). Az Év Titánja Díjat Nyári Ádám nyerte el Az arab éjszaka című produkció létrehozásáért.
A Jurányi Galériában a piknik zárásaként megnyílt Bodó György kiállítása.
Támogatási kampány a független színházakért
Az eSzínházat is működtető Alapítvány a Magyar Színházakért karöltve a Katona József Színházzal, az Örkény Színházzal és a Radnóti Színházzal támogatási kampányt indít és közösségi gyűjtést szervez a független színházak és társulatok finanszírozásának megsegítésére június 12-étől július 31-ig. A kezdeményezéshez csatlakoznak: Alföldi Róbert, Geszti Péter, Háy János, Kováts Adél, Mácsai Pál, Máté Gábor, Nyáry Krisztián, Radnóti Zsuzsa, Schmied Zoltán, Székely Csaba, Szily Nóra, Veiszer Alinda és Závada Péter.