Horvátország;Olaszország;futball-Eb 2024;

Olaszország az utolsó pillanatban egyenlített a horvátok ellen, a magyarok egy lépéssel közelebb kerültek a továbbjutáshoz

A horvátok viszont már inkább csak a csodában reménykedhetnek, amit esetükben az jelentene, hogy Anglia holnap legkevesebb három góllal győzi le Szlovéniát.

A címvédő Olaszország nyolcaddöntőbe jutott a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, mivel 1-1-es döntetlent játszott Horvátországgal hétfőn a csoportkör harmadik fordulójában, ezzel a B csoport második helyén végzett.

Az olaszoknak három, a horvátoknak egy pontjuk volt két forduló után, vagyis utóbbiaknak égető szükségük volt a pontokra, de előbbiek sem érezhették teljes biztonságban magukat az utolsó kört megelőzően. Mindez nem igazán látszott a játék képén az első félidőben, mert bár többet volt a labda a horvát csapatnál, pontatlan beadásai miatt csak kétszer tudott kapura lövéssel próbálkozni. Az olasz válogatott aktívabb volt, több veszélyes lehetőséget dolgozott ki, de látszott, hogy nem az első 45 percben szeretné eldönteni a rangadót.

A szünet után felpörgött a játék, mindkét együttes gólra törően futballozott, és bár a horvátok tizenegyest rúghattak, miután Kramaric beadása után Frattesi kezén irányt változtatott a labda, Modric tizenegyesét Donnarumma nagy bravúrral védte. A horvátok csapatkapitánya egy perccel később javított. Ekkor egy előreívelés után Budimir tette bele a lábát a labdába, Donnarumma ismét nagy bravúrral védett, de a kipattanót Modric már értékesítette (1-0). Ezzel ő lett az Európa-bajnokságok történetének legidősebb gólszerzője. A 38 éves és 289 napos Modric az osztrák Vastic korrekordját döntötte meg, aki 2008-ban 38 évesen és 257 naposan talált be a lengyelek hálójába.

A hetvenedik percben beállt Perisic, aki 134. válogatottságával utolérte a horvát rangsor második helyén Srnát, és már csak Modric (178) előzi meg őket.

A folytatásban is remek iramú és eseménydús volt a játék, de olasz részről igazi gólveszélyt csak Bastoni szöglet utáni fejese rejtett magában, egészen a 98. percig, amikor a hátvéd Calafiori előretörése és remek passza után Zaccagni lőtte a horvátok hálójába.

Ami a B csoportot illeti, az albánokat ma este 1-0-ra felülmúló spanyolok első helyen 9, az olaszok csoportmásodikként 4 ponttal jutottak tovább, a horvátoknak pedig a harmadik helyen 2 pontjuk van, eggyel kevesebb, mint a magyar válogatottnak, amely így egy lépéssel közelebb került ahhoz, hogy a  3 pontjával egyike legyen a négy legjobb harmadik helyezettnek, amely még továbbjuthat a legjobb 16 közé. A horvátok viszont inkább csak a csodában reménykedhetnek, amit az jelentene, hogy Anglia holnap legkevesebb három góllal győzi le Szlovéniát.

Csoportkör, 3.forduló, B csoport:

Horvátország-Olaszország 1-1 (0-0)

Lipcse, 38 322 néző, Játékvezető: Danny Makkelie (holland)

Gólszerző: Modric (55.), illetve Zaccagni (98.)

Sárga lap: Sucic (24.), Modric (60.), Ivanusec (74.), Pongracic (78.), Stanisic (82.), Brozovic (91.), illetve Calafiori (93.), Fagioli (96.)

Horvátország:

Livakovic - Stanisic, Sutalo, Pongracic, Gvardiol - Modric (Majer, 80.), Brozovic, Kovacic (Ivanusec, 70.) - Sucic (Perisic, 70.), Kramaric (Juranovic, 90.), Pasalic (Budimir, a szünetben)

Olaszország:

Donnarumma - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian (Zaccagni, 81.) - Barella, Jorginho (Fagioli, 81.) - Raspadori (Scamacca, 75.), Pellegrini (Frattesi, a szünetben), Dimarco (Chiesa, - Retegui