;

MOL;Hernádi Zsolt;különadók;

- Hernádi Zsolt a Magyarországon egykor állomásozó szovjet csapatokhoz hasonlította az Orbán-kormány különadóit

Szerinte a semmiért fizetnek többet.

 „A különadó porondon tartása a csengőfrászt hozta rám” - jelentette ki egy vasárnap a Mandiner felületén megjelent írásában a Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. (Mol) elnök-vezérigazgatója.

Hernádi Zsolt szerint nem az adókkal van a baj, és bár az adófizetés nem egy boldog tevékenység, fázni, betegnek lenni és kátyús úton menni még annál is utálatosabb. Egyszerű, logikus és sokoldalú, csak nem szabad túltolni. „De most úgy látszik, megszaladtunk. Kiskereskedelmi, tranzakciós, devizaváltási, bank-, gyógyszergyártói, extraprofitadó és a többi. Se szeri se száma a különadóknak. Tizennégy olyan adónem van, ami az utóbbi két évben jött létre. Hova lett a kiszámítható adórendszer?” - tette fel a kérdést a Mol-vezér.

Megjegyezte, hogy a legnagyobb cégek közel 800 milliárd forint különadót fizettek, amiből kijött volna hat, kecskeméti Mercedes-gyár. „De meddig is kell még fenntartani a »rendkívüli« különadókat? Nem úgy volt, hogy 2022 lesz az utolsó év? Aztán csak itt maradtak 2023-ra, meg idénre, és hát úgy néz ki, jövőre is. Olyanok lesznek, mint a hazánkban ideiglenesen állomásozó szovjet csapatok. Mikor lesz újra normalitás?” - sorolta kérdéseit. Értetlenségét fejezte ki, hogy miért kell a nagy keresletű termékeket előállító, extraprofitot elérő cégeket megbüntetni. Az ember megszédül - vélekedett Hernádi Zsolt, aki szerint a háborús árakat pedig nem a vállalatok idézték elő, hanem a háború és az arra adott politikai válaszok. 

„Az is kérdés, hogy a beszedett pénzt mennyire hatékonyan hasznosítja az állam. Ha tűzoltó jelleggel, lyukak tömködésére használjuk, működési költséget vagy gazdasági növekedést nem támogató beruházásokat finanszírozunk, akkor abból nem lesz plusz­érték. A semmiért fizetünk többet. Nem ismerős ez a helyzet valahonnan? Pont, mint a szociban. Vissza a jövőbe, uraim!”

- zárta sorait Hernádi Zsolt. 

Egyelőre nincs gond a hűtéssel, a szokatlanul bőséges vízhozam a rekordmeleg ellenére segíti az atomerőművet. A nyári kényszer-visszaterhelés valószínűleg így sem marad el.