Az ügyészség alkotmányos feladatának ellátásához, az állam büntetőigényének érvényesítéséhez nélkülözhetetlen a társadalmi bizalom. A Schadl-Völner ügyben eljárt ügyészek tisztességét megkérdőjelező, tényekkel alá nem támasztott kijelentések e bizalom csorbítására alkalmasak voltak. A Budai Központi Kerületi Bíróság döntése azonban egyértelművé tette a kijelentések teljes valótlanságát - közölte csütörtökön a Központi Nyomozó Főügyészség.
Mint arról korábban mi is hírt adtunk, a Budai Központi Kerületi Bíróság november 11-én elutasította a Tisza Párt elnöke által a Völner-Schadl-ügyben tett felülvizsgálati indítványát. Magyar Péter márciusban nyilvánosságra hozott egy hangfelvételt, amelyen volt felesége, Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter azt állította: Rogán Antalék kihúzták a nevüket a nyomozati anyagokból. A Fővárosi Nyomozó Ügyészség nyomozást indított az ügyben, de nem talált bűncselekményt, így lezárták az eljárást. A Tisza Párt elnöke felülvizsgálati indítványában kifogásolta, hogy az ügyészség nem őt tekintette feljelentőnek, hanem Tényi Istvánt, ami formai és tartalmi hibákat eredményezett az eljárásban.
Elutasította a bíróság Magyar Péter felülvizsgálati kérelmét a Schadl-Völner-ügybenA vádhatóság emlékeztetett, hogy a bíróság döntésében arra a következtetésre jutott, hogy az ügyészség eljárása és eljárást megszüntető határozata megalapozott és törvényes volt. A határozatban egyebekben kifejtették azt is, hogy
„Magyar Péternek az általa is hallomásból szerzett ismereteinek előadása és értékelése következetlen volt, folyamatosan változott, többek között a Facebook közösségi oldalon közzétett posztjai tartalmát a tanúvallomása során lényegesen megváltoztatta, a tanúként tett vallomása nem állt összhangban a sajtóban megjelent nyilatkozatával…”
A Központi Nyomozó Főügyészség szerint a bíróság döntése megerősítette a vádhatóság törvényes működését. „Ezen nem változtat az sem, hogy dr. Magyar Péter a bírósági végzés kézhezvételét követően – immár a bíróság függetlenségét és pártatlanságát is kétségbe vonva – megfenyegette az igazságszolgáltatást az alkotmányos rendet sértő személyi változtatások kilátásba helyezésével, amely révén számára kedvező döntést kényszerítene ki” - zárul tájékoztatásuk.
Noha azt nem írják, hogy melyik kijelentésről van szó, de alighanem arra gondolnak, amikor a Tisza Párt elnöke azt írta, „szerencsére 2026-tól mind az ügyészségnek, mind a bíróságoknak független vezetői lesznek, akiket az ügyészek és a bírók fognak maguk közül jelölni.”
Magyar Péter benyújtotta és közzétette a a felülbírálati indítványt a Völner–Schadl-ügyben Ügyészség a Völner-Schadl-ügyről: képtelen állítás, hogy bárki náluk lévő bizonyítékot semmisített volna meg