Magyar Péter;Schadl-Völner-ügy;TISZA Párt;

- Elutasította a bíróság Magyar Péter felülvizsgálati kérelmét a Schadl-Völner-ügyben

Közzéteszik a teljes határozatot. 

Egy korrupciós bűncselekmény feljelentése elmulasztásának bűntette és más bűncselekmények miatt indult eljárásban a bíróság a Fővárosi Nyomozó Ügyészség eljárás megszüntetéséről rendelkező határozata ellen előterjesztett felülbírálati indítványt elutasította - közölte egy, minden konkrétumot mellőző tájékoztatásban a Fővárosi Törvényszék szerda délután.

A szűkszavú közleményben jelzik, hogy mivel mind a feljelentés, mind az eljárás megszüntetéséről szóló határozat széles nyilvánosságot kapott, ezért a nyomozási bíró anonimizált határozatát teljes terjedelmében közzéteszik.

Mint korábban mi is hírt adtunk róla, Magyar Péter márciusban nyilvánosságra hozott egy hangfelvételt, amelyen volt felesége, Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter azt állította: Rogán Antalék kihúzták a nevüket a Schadl–Völner-ügy nyomozati anyagaiból. A Fővárosi Nyomozó Ügyészség nyomozást indított az ügyben, de nem talált bűncselekményt, így lezárták az eljárást. A Tisza Párt elnöke felülvizsgálati indítványában kifogásolta, hogy az ügyészség nem őt tekintette feljelentőnek, hanem Tényi Istvánt, ami formai és tartalmi hibákat eredményezett az eljárásban.

Elnézést Virág elvtárs, ez az ítélet - így kommentálta a fejleményeket a Tisza Párt elnüke. Magyar Péter szerint 2024-ben Magyarországon sem az ügyészségnek sem az elvileg még független bíróságnak nem elég egy valódi büntetőeljárás lefolytatásához, hogy Orbán Viktor igazságügyi minisztere világosan elmondta, hogy Rogán Antal és az eljáró nyomozók milyen bűncselekményeket követtek el. Szomorú, hogy idejutottunk, de szerencsére 2026-tól mind az ügyészségnek, mind a bíróságoknak független vezetői lesznek, akiket az ügyészek és a bírók fognak maguk közül jelölni. Mivel bűnszervezetben követték el a bűncselekményeket, ezért szerencsére az elévülés még messze van - értékelt Magyar Péter. 

„Privatizáció fenyegeti a legnagyobb magyar kutatóhálózatot” – kongatta meg a vészharangot az Akadémiai Dolgozók Fóruma (ADF), miután Gulyás Balázs, a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat elnöke és Jakab Roland, a szervezet vezérigazgatója az Indexnek és számos egyéb hírportálnak adott interjúban jelentették be: jövő év januárjában életbe léphet a törvény, amelynek értelmében a HUN-REN új modellben kezdheti meg a működését, már 2025. április 1-től. A törvénytervezet véleményezésére november közepéig adtak időt az érintett kutatóközpontoknak.