A jelek szerint Szíria budapesti nagykövetségének épületén máris lecserélték a zászlót a lázadók lobogójára a kapu közelében álló rúdon és a bejárat felett is, számol be róla a 444.hu olvasói fotók alapján.
Mint írja a lap, bejárat fölött elhelyezett címer viszont még az addig is használatos, az Aszad-rezsimek által használt úgynevezett Baasz-jelképet mutatja. A Google Street View tanúsága szerint idén júniusban még a zászló is az Aszad-féle lobogó volt a rúdon.
Azonban mostanra lecserélték a 2011-ben, az arab tavasz nyomán kialakult szíriai polgárháborúban Aszad ellenzékeinek közös zászlajára (zöld-fehér-fekete lobogó közepén három piros csillaggal). A szír nagykövetség egyelőre nem adott tájékoztatást a lapnak arról, hogy miért és kinek az utasítására cserélték le a budapesti nagykövetségen a lobogót.
Mint megírtuk, hétvégén a szíriai lázadók megdöntötték az Aszad-rezsim több mint öt évtizeden át tartó brutális uralmát. Vasárnap ünneplő emberek özönlötték el a szíriai főváros győzelmi lövöldözéstől visszhangzó utcáit, miután a lázadók két hete indított, meglepően gyors előrenyomulással bevették a fővárost is. Bassár el-Aszad lemondott elnöki posztjáról és Oroszországba menekült családjával, ahol menedékjogot kapott.
Moszkvába menekült Bassár el-Aszad szír elnök, menedékjogot kapott Oroszországtól„A szíriaiak többé nem fogadnak el semmilyen totalitárius rendszert”A lázadók szabadon engedtek minden foglyot a hírhedt Szajdnaja katonai börtönből, ahol ezreket kínoztak és öltek meg. Később hajnalig tartó kijárási tilalmat hirdettek a fővárosban. A tömeg egy része kifosztotta az elnöki palotát és rezidenciát. Oroszország volt az Aszad-rezsim egyik legfontosabb szövetségese, a világ vezetői közül sokan ünnepelték a szíriai diktátor bukását.
Méregdrága autógyűjteményt hagyott hátra a bukott szír elnök, a menekülésre használt alagútjai is úsznak a luxusbanAz USA több mint 75 légicsapást mért az Iszlám Államhoz köthető célpontokra Szíriában