„Az idő a jó cégek legjobb barátja, a rossz cégeknek meg a legnagyobb ellensége. Nézd, ha én ezt az épületet el akarnám adni, már most nagyon sok pénzt tudnék keresni vele” – mondta Tiborcz István a Forbes-nak adott interjújában. A lap szerint Orbán Viktor veje az ingatlanbirodalmával kapcsolatban előszeretettel hangsúlyozza, hogy nem sprintet fut, hanem maratont, hogy hosszú távon gondolkodik, hogy kizárólag top lokációkba fektet és leginkább azt, hogy minden híresztelés, vagyonos földbirtokos családja és a miniszterelnökhöz fűződő rokoni szál ellenére saját lábán áll.
A Telex összefoglalója szerint Tiborcz István – aki másodjára szerepel a lap milliárdoslistáján, 151,5 milliárd forintos becsült vagyonával a 15. lett, és egy év alatt megduplázta vagyonát – úgy fogalmazott:
„Aki szeret, az anélkül szeret, hogy életében egy mondatot beszélt volna velem. Aki meg nem szeret, az meg anélkül, hogy egy mondatot beszélt volna velem, nagyon nem szeret. Ezeket a szélsőségeket el kell fogadni, mert nem neked szól személyesen, hanem annak a pozíciónak szól, amiben te vagy. És te úgy kerültél ebbe a pozícióba, hogy apósod a miniszterelnök”.
A politika és az üzlet összefonódását természetesnek és nem magyar sajátosságnak tartja, példának Elon Musk beavatkozását hozta fel Donald Trump kampányába. Azt mondta, az összefonódásokat nemcsak a nyilvánosságban igyekszik kerülni, hanem a családi találkozókon is, üzleti döntésekben nem kéri ki apósa véleményét. „Az én spektrumom nem összehasonlítható az ő spektrumával. Amikor szerdán Hszi Csin-pinggel, pénteken Donald Trumppal tárgyal, és a kettő között még Erdoğannal, akkor a vasárnapi ebédnél nem jut eszembe az üzleti dolgaimmal terhelni.”
Tiborcz Istvánnak egyik ágról orvos, másik ágról ügyvéd és bíró felmenői vannak. „A jobboldaliság nekünk az anyatejjel jött” – jelentette ki.
Az Eliost 2009-ben alapította az egyik barátjával. A Forbes szerint Tiborcz István huszonévesen a Fidesz gazdasági hátországát egykor építő Simicska Lajossal került egy üzletbe, miután cégében többségi tulajdonos lett a Közgép. Tiborcz azt mondta, ha Simicskától nem is, de a Közgéptől sokat tanult az üzletről. „Simicskával talán kétszer találkoztam életemben, de a Közgép akkoriban már nagy és profi cég volt. Menedzsmentjétől arról tanultam sokat, hogyan kell egy szerteágazó cégcsoportot irányítani.” A sajtóban eddig megjelent magyarázatot, miszerint az vezetett a szakításhoz, hogy az Elios nem fizette ki az egyik alvállalkozóját, határozottan tagadta.
Mivel a projektekhez uniós forrásokat is felhasználtak, az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala (OLAF) vizsgálatot indított, és a megvizsgált harmincöt pályázatból tizenhétnél állapított meg szervezett csalási mechanizmust. Az OLAF jelentését továbbította a magyar hatóságoknak, azok elindították, majd négy hónap után megszüntették a nyomozást. Az ügynek semmilyen büntetőjogi következménye nem lett, a 13 milliárd forintos EU-s hozzájárulásról pedig lemondott a kormány.
Az OLAF-eljárást „politikai indíttatású vizsgálatnak” tartja, ami „mindenféle valóságalapot nélkülözött”.
Tiborcz 2014-ben eladta az Eliosban lévő részesedését.
Megvannak az első nagy nyertesek, Tiborcz és Garancsi cégei 120 milliárdot kapnak a 2025-ös költségvetésbőlTiborcz István luxusszállodáját is ajánlotta a budapesti EU-csúcsra érkező vendégeknek a kormányBicske környékén alakul a Tiborcz-birodalom