Telefonon egyeztetett Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével a 2025-ös fővárosi költségvetés benyújtása előtt Karácsony Gergely.
Erről maga a főpolgármester számolt be a Della Podcastben. Arra a kérdésre, hogy a végső igent Magyar Péter mondta-e ki, a városvezető úgy felelt, nincs felhatalmazása a válaszadásra.
A december 18-ai közgyűlés előtti estén a főpolgármester tárgyalásokat folytatott a Tisza-frakcióval, amelynek Magyar Péter nem tagja. Az egyeztetések eredményeként a várakozásokkal ellentétben a költségvetést már az első szavazási fordulóban sikerült elfogadni.
A költségvetés elfogadásának folyamatában döntő szerepet játszott a közszolgálati dolgozók sztrájkfelhívása.
Sztrájkkal is fenyegetik a szakszervezetek a Fővárosi Közgyűlést, ha döntés híján elmaradna a béremelésMegszavazták Budapest költségvetését, váratlan fordulatként ismét a Fővárosi Közgyűlés napirendjére került az szmszEz a lépés sürgetővé tette a bérmegállapodás megkötését, amelynek fedezetét a benyújtott költségvetés biztosította. Utóbbit ismerték fel azon politikai erők is, akik végül támogatták az előterjesztést. „Nagyon komoly munkaerőhiány van minden minőségi munkahelyen, egy buszsofőr bármikor elmehet Bécsbe háromszor ennyiért dolgozni” - fogalmazott Karácsony Gergely.
A Fővárosi Kormányhivatal törvénytelennek nyilvánította a 2025-ös költségvetést, mivel az nem biztosította a kormány által előírt szolidaritási hozzájárulás teljes összegének befizetését. Szentkirályi Alexandra, a Fidesz budapesti frakcióvezetője élesen bírálta a tervezetet, „csődköltségvetésnek" nevezve azt.
Az előterjesztést 20 igen szavazattal, 10 nem ellenében fogadták el. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) három képviselője kivonult az ülésteremből. Mind a Demokratikus Koalíció (DK), mind a Magyar Szocialista Párt (MSZP) képviselői az igen gombot nyomták meg, csak úgy, mint a Vitézy Dávid vezette Podmaniczky Mozgalom tagjai. A fideszesek nemmel szavaztak.