Az ország utazásának csodálatos narratívájaként értékelte a Kínai Kommunista Párt pekingi múzeumát Kiszelly Zoltán, a Századvég Alapítvány Politikai Elemző Központjának igazgatója, aki novemberben látogatott a távol-keleti országba, miután meghívta őt a Kínai Társadalomtudományi Akadémia – írja a hvg.hu a China Daily nyomán, megjegyezve, az volt az út célja kínai részről, hogy „jobb benyomást adjon az ország fejlődéséről, történelméről, jövőképéről”.
A kormánypárti intézmény igazgatója, aki először járt Kínában, megjegyezte azt is, hogy Magyarország 75 éve (1949. október 4.) az elsők között ismerte el a Kínai Népköztársaságot, amikor nem más, mint a kommunista Rákosi Mátyás állt Magyarország élén.
A beszámolóból az is kiderült, hogy Kiszelly nem töltötte haszontalanul az időt, s ellátogatott a miniszterelnök politikai igazgatója, Orbán Balázs könyvének, a Huszárvágásnak a kínai bemutatójára is, melynek fő mondanivalóját, az orbáni kommunikáció által is agyonsulykolt „konnektivitás stratégiáját” a kínai propaganda is előszeretettel méltatta a frissen megjelent cikkben. Az igazgatót egyébként elvitték egy modern ipari technológiát gyártó céghez Csungkingbe, és Kiszelly Zoltánt lenyűgözte működés közben a XXI. századi technika: az elektromos járművek és a napelemek.
Hszi Csin-ping: Kína és Oroszország kéz a kézben halad előre a helyes útonHszi Csin-ping figyelmeztetett, hogy senki nem állíthatja meg Kína és Tajvan egyesülésétKínaira is lefordították Orbán Balázs könyvét, a miniszterelnök politikai igazgatója személyesen mutatta be Pekingben a kötetet