Oroszország;nukleáris fenyegetés;Szergej Sojgu;

- Ismét nukleáris háborúval riogat a Kreml

Úgy fest, Moszkvában teljesen elszabadult a háborús pszichózis. 

Egyre nő a nukleáris hatalmak közötti fegyveres összecsapás kockázata – erről beszélt az orosz Biztonsági Tanács titkára, a korábbi védelmi miniszter a Reuters beszámolója szerint.

„A világban egyre élesedő konfliktusok és a geopolitikai versengés fokozódása mellett nő a kockázata annak, hogy a nagyhatalmak között erőszakos összetűzések alakuljanak ki, beleértve az atomhatalmakat is” – figyelmeztetett Szergej Sojgu.

Kitért arra is, hogy az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) növelte aktivitását keleti szárnyán, Oroszország és Belarusz közelében, ahol támadó és védekező hadgyakorlatokat hajt végre különböző forgatókönyvek alapján. Egyben jelezte, hogy mindkét ország megelőző intézkedéseket tesz a „helyzet destabilizálására irányuló nyugati próbálkozásokkal” szemben, amelyek a régió stabilitását belülről fenyegetik. Emlékeztetett, hogy Belarusz immár Oroszország nukleáris arzenáljának védelme alatt áll, miután Putyin tavaly bejelentette a nukleáris fegyverek használatára vonatkozó orosz doktrína módosítását.

„Az orosz nukleáris ernyő mostantól garantálja legközelebbi szövetségesünk védelmét (...) ez különösen igaz olyan esetekben, amikor tömegpusztító fegyverekkel végrehajtott támadás vagy a szuverenitást és területi integritást kritikusan fenyegető, hagyományos fegyverekkel végzett agresszió elhárítása válik szükségessé” – tette hozzá Sojgu.

Nyugati tisztviselők körében lényegében konszenzus alakult ki, hogy a Kreml azért folyamodik a nukleáris kardcsörtetéshez, hogy elriassza a Nyugatot Ukrajna további támogatásától.

A választópolgárok többsége változást akar a február 23-án megtartandó előrehozott választást követően, ám – amint az Allensbach Intézet közvélemény-kutatásából kiderül – nemigen bíznak abban, hogy ez be is következik.