Németország;ellenzék;Magyarország;Brüsszel;migráció;Orbán Balázs;

- Orbán Balázs most a németek szuverenitását vette célba, migránsozva, brüsszelezve, ukránozva szidta a magyar ellenzéket

A miniszterelnök politikai igazgatója úgy véli, máshol eddig túl emberségesen kezelték a menekülteket, amiből vissza kell venni.

A német parlamentben a migrációpárti és a migrációt ellenző erők között óriási csata zajlik, a jelek szerint a német közvélemény teljesen átfordult az elmúlt években, és egyöntetűen követeli a migrációs politika átalakítását, amihez azonban jelenleg még nincs meg a parlamenti többség – elemezte a németországi politikai fejleményeket Orbán Balázs, a magyar miniszterelnök politikai igazgatója a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. A német menekültpolitikát szigorító törvényjavaslat elutasításával kapcsolatos pénteki Bundestag-döntéssel kapcsolatban katasztrófa közeli a helyzetet lát a nyugat-európai országban, ahová 2015 óta három és ötmillió közötti menedékkérő érkezett, és szerinte számuk csak 2024-ben 251 ezerre tehető.

– A német politika egyelőre egy lefagyott, döntésképtelen, patthelyzet közeli állapotban van, de remények szerint előbb-utóbb a politikai elit oldalára is beköszönt az új megközelítés –  fogalmazott Orbán Viktor hivatalosan legközelebbi embere, aki szerint a németországi városok, az ellátórendszerek túlterheltek, az egekben van az erőszakos migrációhoz köthető bűncselekmények száma, emiatt nagyon nagy a társadalmi feszültség. Úgy vélekedettt, hogy amit Németországban új migrációs politikaként el szeretnének fogadni, tulajdonképpen a magyar megközelítés, az megfeleltethető a magyar határvédelmi intézkedéseknek.

Orbán Balázs elégedetlen, hogy ma még máshol emberségesen bánnak a migránsokkal, és közölte a magyar prioritásokat, ami szerinte sikeres:

„Az illegális belépések minden eszközzel történő megakadályozása és az illegálisan tartózkodók eltávolítása az adott országból, illetve ilyen értelemben a migrációs politika humanitárius aspektusát is visszább kell venni.”

Orbán Balázs összegezve megállapította, hogy a brüsszeli elit különböző jogi, adminisztratív és pénzügyi akadályokkal próbálja megakadályozni a migrációellenes fordulatot Európa országaiban. Majd rátért az úgynevezett energiaszuverenitásra és -biztonságra amit szerinte Ukrajna viselkedésével aláás. –  Magyarország csak akkor tud hozzájárulni az Ukrajnával kapcsolatos európai diskurzus fenntartásához, ha garanciákat kap arra, hogy energiabiztonságát Ukrajna irányából nem veszélyeztetik, amennyiben nem, akkor még szigorúbb és még komolyabb ellenlépéseket kell Magyarországnak megfontolnia. Ez a gyakorlatban a szankciós politikát, illetve az Ukrajna és az Európai Unió közötti közeledés megállítását jelentené.

Végül a miniszterelnök politikai igazgatója a magyar ellenzéket, és közvélemény-kutatások döntő többsége szeint a Fidesz előtt több százalékkal vezető Tisza Pártot vette célba, azt állítva, hogy Brüsszellel együtt nyomást gyakorolnának a kormányra a tizenharmadik havi nyugdíj kivezetésére. – Elkötelezettek vagyunk abban, hogy a magyar ellenzéktől vagy Brüsszelből érkező nyomásgyakorlásnak ellent tudjunk állni – fogalmazott Orbán Balázs.

A kétfarkúaktól a Tisza Párthoz igazoló humorista, Tóth Imre tartott beszédet.