„Az esetlap és a sajtóban megjelent dokumentum között tartalmi eltérések álltak fenn” – állapította meg a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) a 24.hu-hoz múlt héten eljuttatott jelentése Magyar Péter kiszivárgott mentős esetlapjával kapcsolatban. A portál szerint Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke pénteken az RTL Híradónak nyilatkozva egyértelművé tette: „a sajtóban megjelent esetlap egyfajta hamisítvány, illetve egy olyan következtetés levonására alkalmas vezetéknév kihúzása, amely azt a képzetet keltheti az olvasóban, hogy az Magyar Péter neve és az ő életkora. De ez nem felel meg a valóságnak”.
Péterfalvi Attila szerint az eredeti esetlapon, amely a Mentőszolgálat rendszerében megtalálható, más életkor szerepel, a Dr. (valamilyen) Péter pedig a mentőorvos neve.
„Annyit tudhatunk, hogy a Borsban megjelent esetlapnak lehet előzménye, köze az eredeti esetlaphoz. De hogyan került ki az OMSZ-tól, ki húzta ki a nevet, ki az, aki átírta az életkort, ezeket nyilván a mi eljárásunk nem derítette ki, nem is volt ez a célja”
– fogalmazott a NAIH elnöke. Szerinte a probléma valójában az, hogy az OMSZ rendszerében nyom nélkül megnézhettek és letölthettek esetlapot, így a Borsban megjelent esetlap alapjául szolgáló dokumentumon levő mentődolgozók adatai kikerültek a rendszerből, vagyis adatvédelmi incidens áldozatai lettek. Magyar Péter viszont nem áldozat, mert nem szerepelt az eredetileg kikerült esetlapon.
A portál felidézi, a Borsban megjelent esetlapon (vagy annak tűnő dokumentumon) kitakarták a bejelentő vezetéknevét (csak annyi látszik, hogy Dr. … Péter), az ellátandó személy neve is ki van takarva, az életkora viszont fel van tüntetve (41 év). Van még egy személyes adat is a dokumentumon: a cím, ami nincs kitakarva. Ez megegyezik azzal a címmel, ahol Magyar Péter akkoriban élt Varga Judittal.
Péterfalvi Attila hivatala szerint a mentősök voltak a sértettjei annak, hogy kiszivárgott Magyar Péter esetlapja