közgyűlés;letartóztatás;fizetés;Kiss László;képviselő-testület;Óbuda;fővárosi kormányhivatal;Sára Botond;

Kiss László - Korábbi felvétel

- Nem döntött az óbudai testület a letartóztatott Kiss László fizetéséről

A képviselő-testület három verzió közül választhatott.

Végül nyílt ülésen tárgyalta az óbudai képviselő-testület a fővárosi kormányhivatal törvényességi felhívását, amely szerint a börtönben lévő Kiss Lászlónak vissza kellene fizetnie az illetményét - írja a Magyar Hang.  

Bots Dénes jegyző szerint ugyan nem volt egyértelmű, hogy ezt nyíltan vagy zártan kell tárgyalni, de végül inkább a nyílt tárgyalás felé hajlott egy NAIH felhívás miatt. A testület egyébként végül három verzió közül szavazhatott Kiss fizetésével kapcsolatban, de egyik sem ment át.

Az első verzió volt Sára Botond felhívása, miszerint fizesse vissza Kiss az illetményét, a második, amelyik támogatta, hogy továbbra is kapjon fizetést a polgármester, míg a harmadik egy momentumos indítvány, amely szerint döntsön a kérdésben a törvényhozás, illetve kezdeményezzék Magyarország kormányánál a jogi környezet tisztázását. 

Sára Botond fideszes főispán még január elején jelentette be, hogy törvényességi felhívást küldd a harmadik kerületi képviselő-testületnek azzal, hogy Kiss László az előzetes letartóztatása okán akadályoztatva van, nem tud dolgozni, ezért a fizetését sem vehetné fel. 

Kedden írtunk arról, hogy fizetésmegvonás helyett inkább duplájára emelkedhet a korrupcióval vádolt Kiss László óbudai DK-s polgármester illetménye: a Magyar Kétfarkú Kutya Párt helyi szervezetének Facebook-bejegyzése alapján ugyanis egyszerre tárgyalják a megvonásról és az emelkedésről szóló határozatokat a kerületi közgyűlésben. A Kutyapárt bejegyzésében közzétette Kiss László kézzel írott levelét is, amiben elrendeli, hogy az illetménymegvonásáról szóló felhívást zárt ülésen kell tárgyalni.

Arra már a 444 hívta fel a figyelmet, hogy Kiss Lászlónak az önkormányzati törvénymódosítás miatt duplájára nőhet a fizetése: a javaslat szerint 2,6 milliót kereshet, amihez 397 ezer forint költségtérítést kaphat, október 1-i hatállyal. Az önkormányzat azt állította, hogy a polgármester bizony a hűvösön ülve is munkát végez: „előterjesztéseket ír, összehívja a testületi ülést, polgármesteri utasítást ad ki – mindezt jogszerűen, hivatalos úton; az önkormányzat döntéseiért pedig jelenleg is felelősséggel tartozik. Munkavégzése és felelősségvállalása miatt tehát jogszerűen kapja a fizetését.”

Az egyesület elnöke szerint a bírói függetlenség össztársadalmi érdek, mindenkit megillet a véleménynyilvánítás és a gyülekezés joga.