A javaslat természetesen indiai oldalról született. 2014-ben Narendra Modi miniszterelnök az ENSZ Közgyűlése előtt méltatta a jógát, az ókori indiai hagyomány e különleges értékét, amely test és elme, gondolkodás és cselekvés, ember és természet egységének, harmóniájának felismerését, átélését segíti.

