A Magyar Hang kérdésére a tisztifőorvos elmondta, a szociális munkásokra és az önkormányzatokra nagyon számítanak a hajléktalanok ellátásában, de mi magunk is élhetünk jelzőrendszerrel. Magyar Péter kiemelte: karitatív szervezetekkel és önkormányzatokkal is kapcsolatban állnak, elegendő hely áll rendelkezésre. Hűtött sátorkapacitás – ellentétben más országokkal – Magyarországon jelenleg nincs, intézkednek ezek beszerzéséről, de a következő 4 napban ezek nem fognak megérkezni. Azt kérte, ne legyen olyan vendéglő, kereskedelmi egység, „akármilyen csilivili pláza”, ahova nem engedik be a hajléktalanokat hűsölni, mosdóba menni, arcot mosni
