A jegybanki botrányban feltűnt könyvvizsgálót választotta a Duna Aszfalt Zrt. és Szíjj László csoportjának több más vállalata - írja a G7.
A szervezet munkáját a Magyar Nemzeti Bankkal (MNB) kapcsolatos ügyben a Pénzügyminisztérium számviteli és közfelügyeleti osztályának rendkívüli vizsgálata értékelte „nem felelt meg” minősítéssel. Az érintett auditokat 2021-ig visszamenőleg visszavonták.
A Duna Aszfalt, valamint a csoporthoz tartozó Hódút Vagyonkezelő és Vakond Via Kft. egyaránt a BDO-t bízta meg a könyvvizsgálattal. A cégnél arra a konkrét szakemberre esett a választás, akinek neve nemcsak az MNB-ügyben, hanem évekkel korábban egy, az állami Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz (MVM) kapcsolódó ügyben is előkerült.
A G7 felidézi, hogy a Duna Aszfalt már 2010 előtt is releváns építőipari szereplő volt, a vállalat és a köré szerveződött cégcsoport azonban később nőtt igazán nagyra. Szíjj László érdekeltségei most, a korábbi könyvvizsgáló lecserélésével bízták meg a BDO-t a beszámolók ellenőrzésével.
Vitézy Dávid: 59 milliárd forintot fizetett vissza Szíjj László cége a mohácsi híd utánA Duna Aszfalt a lap megkeresésére azt közölte, hogy a váltás a csoport fejlődéséhez és nemzetközi terjeszkedési terveihez kapcsolódó üzleti döntés volt. Olyan nemzetközi hátterű könyvvizsgáló szervezetet kerestek, amely hosszú távon támogatni tudja a működésüket, a kiválasztás során pedig több szervezettel is tárgyaltak. Nyomós érv volt a BDO mellett, hogy hálózata több olyan afrikai országra is kiterjed, amelyet a Duna Group lehetséges célpiacnak tekint, vagy ahol már jelen van.
Az MNB-hez kapcsolódó korábbi minősítésről a társaság azt írta, hogy az „egyedi, más szervezetek részére végzett korábbi megbízásokra vonatkozhatott”, és ez önmagában nem írja felül a saját kiválasztási folyamatuk során kialakított szakmai értékelést.
Már nem támogatja a felcsúti focicsapatot a Szíjj László-féle Duna Aszfalt
