Manchester City;Chelsea;labdarúgó bajnokság;Aston Villa;David Moyes;Frank Lampard;Luis Suarez;

2013-12-06 06:58:00

Suarez mint pókersztár

2010 márciusa óta először történt meg az angol labdarúgó-bajnokságban, hogy egy játékos négy góllal és egy gólpasszal zárt. Akkor Frank Lampard vezette 7-1-es győzelemre a Chelseat az Aston Villa ellen, míg a 14. forduló szerdai játéknapján Luis Suarez, a Liverpool uruguayi csatára vitte végbe a bravúrt.

Lampard anno kétszer büntetőből volt eredményes, Suarez viszont szebbnél szebb gólokkal jelentkezett: előbb vagy 40 méterről ágyúzott a Norwich kapujába, aztán szöglet után közelről vágta a labdát a léc alá. A harmadik maga volt a csoda, megkerülős csellel játszotta át magát Leroy Feren, majd dropból lőtt a kapu bal oldalába. Mesterhármas, 35 percre volt ehhez szüksége.

Ám ezzel korántsem volt vége a Suarez-show-nak. A második félidő derekán pompásan tekert szabadrúgásból a jobb felsőbe, végül külsővel hozta ziccerbe Sterlinget. Az 5-1-es győzelemből alaposan kivette a részét, és remeklésével átvette a vezetést a góllövőlistán (13 találat), noha csupán 9 meccsen léphetett pályára (nem játszott 800 percet…). A Liverpool tapad az élbolyra, miután a listavezető Arsenal, a második Chelsea és a harmadik Manchester City egyaránt nyert.

Eredmények:
Crystal Palace-West Ham 1-0, Arsenal-Hull City 2-0, Liverpool-Norwich 5-1, Manchester United-Everton 0-1, Southampton-Aston Villa 2-3, Stoke-Cardiff 0-0, Sunderland-Chelsea 3-4, Swansea-Newcastle 3-0, Fulham-Tottenham 1-2, WBA-Manchester City 2-3. Az élmezőny: 1. Arsenal 34, 2. Chelsea 30, 3. Manchester City 28, 4. Liverpool 27 (30-17), 5. Everton 27 (22-13).

A Manchester United ellenben kikapott. David Moyes 11 éven át keresztül próbálta átélni az Evertonnal az Old Trafford bevételének élményét - mindhiába. Mostan megtapasztalhatta, milyen, amikor a kékek nyernek, más kérdés, hogy ennek nemigen örült, mivel már a vörös ördögök mestere. De hogy meddig, az jó kérdés: Alex Ferguson két és fél évtizedes öröksége a jelek szerint túl nehéz neki, a gárda 14 meccs után 6 győzelemmel, illetőleg 4-4 döntetlennel és vereséggel, 22 szerzett pontjával csupán 9. Méltatlan eredménysor a címvédőtől.