Manchester City;Chelsea;Ligakupa;Manuel Pellegrini;Touré Yaya;David Meyler;

2014-03-03 06:59:00

Harmadszor nyerte el a ManCity a Ligakupát

Habár Borini révén a Sundarland már a 10. percben vezetést szerzett, és előnyét a szünetig megőrizte, a Manchester City a második félidei remek játékával fordítani tudott, és 3-1-re megnyerte az angol labdarúgó Ligakupa tegnap a londoni Wembleyben rendezett döntőjét. A világoskékek 1970 és '76 után harmadszor hódították el a trófeát.

Manuel Pellegrini alakulata az 55. percben Touré Yaya révén egyenlített, egy minutummal később Samir Nasri által szerezte meg a vezetést, a végeredményt pedig a spanyol Javi Navas állította be.

A gárda a Premier League-végső sikeréért is versenyben van, jóllehet két meccsel kevesebbet játszott riválisainál, s miután a listavezető Chelsea a Fulham otthonában is nyerni tudott, lemaradása 6 pont a londoni kékektől.

José Mourinho csapata Schürrle mesterhármasával nyert a Fulham otthonában (3-1), ám a portugál szakember szerint a találkozó igazi különlegessége az volt, hogy a szünetben, amikor még 0-0-ra álltak a felek, meg sem mukkant az öltözőben.

"Ilyenkor mindig hagyok nekik két-három percet, hogy új mezre cseréljék a koszosat, megigazítsák cipőiket. Utána szoktam értékelni a látottakat. Most viszont nem kezdtem bele semmibe. Csöndben maradtam. A 10 perc semmire nem lett volna elég. Soha nem csináltam korábban ilyet, de a játékosok szavak nélkül is megértették: amit addig mutattak, az nagyon kevés. Intelligensen reagáltak" - somolygott a sajtótájékoztatón a menedzser.

Az Arsenal lépéshátrányba került a bajnoki címért zajló küzdelemben, miután kikapott 1-0-ra a Stoke City vendégeként, sőt, Arsene Wenger együttese visszacsúszott a harmadik helyre, miután a Liverpool 3-0-ra győzött Southampton. És akkor még a ManCity is megelőzheti, ha sikerrel vívja meg két elmaradt találkozóját, igaz, következő ellenfele kedden a városi rivális United lesz…

A forduló legbotrányosabb jelenete Kingston upon Hullban történt, ahol a Newastle menedzsere Alan Pardew összekülönbözött David Meylerrel, aminek az lett a vége, hogy a szakember lefejelte a haza játékost. Az FA rendkívül súlyosnak minősítette az esetet, vizsgálatot rendelt el, míg klubja 100 ezer fontra (37,6 millió) büntette és állítólag még a menesztését is fontolóra veszi.

Angol Ligakupa: Manchester City-Sunderland 3-1 (0-1); gól: Y. Toure (55.), Nasri (56.), Navas (90.), illetve Borini (10.).
Premier League, 28. forduló: Everton-West Ham 1-0, Fulham-Chelsea 1-3, Hull City-Newcastle 1-4, Stoke City-Arsenal 1-0, Southampton-Liverpool 0-3, Aston Villa-Norwich 4-1, Swansea-Crystal Palace 1-1, Tottenham-Cardiff City 1-0.
Az élmezőny: 1. Chelsea 63 pont, 2. Liverpool 59 (73-35), 3. Arsenal 59 (52-28), 4. Manchester City 57/26 mérkőzés, 5. Tottenham 53.