labdarúgás;Chelsea;Jose Mourinho;Liverpool;Arsene Wenger;Kieran Gibbs;

2014-03-24 06:55:00

Vereség az ezrediken

José Mourinho és a Chelsea igazán emlékezetessé tette Arséne Wenger számára a millenniumot az Arsenal kispadján: a kékek 6-0-ra verték a francia menedzser csapatát. A Liverpool szintén fél tucatig jutott, Rooney félpályás góllal jelentkezett. Németországban elmaradt a Bayern címvédése - egyelőre.

Chelsea-Arsenal 6-0! Arséne Wenger 1000. meccsén ült a vendégek kispadján, ám a jeles alkalmat pályafutása egyik legborzalmasabb élménye tette feledhetetlenné. A bajnokság 31. fordulójának londoni rangadóját a francia tréner előzetesen a szezon legfontosabb találkozójának titulálta.

Szalai betalált

November 2., a Hertha ellen Berlinben megnyert bajnoki után először volt eredményes Szalai Ádám. A magyar
válogatott támadó a 88. percben váltotta Huntelaart, s ő állította be a Braunschweig ellen a 3-1-es végeredményt: egy védő felszabadítási kísérletébe tette bele a lábát, a labda így vágódott a kapuba. Miután a Dortmund győzni tudott Hannoverben (0-3 – Huszti végig a pályán volt), a Bayern hiába nyert a Mainzban (0-2), matematikailag még nem bajnok.

Az élmezőny 26 kör után:

1. Bayern 74, 2. Dortmund51, 3. Schalke 50

"Ami történt, az rémálom. Minden az én hibám" - nyilatkozta utóbb. A listavezető hazaiak a 7. percben már 2-0-ra vezettek Eto'o és Schürrle góljával.

José Mourinho, aki a fél tucat fölötti örömét még véletlenül sem akarta palástolni, úgy értékelt, hogy ekkor véget is ért a meccs.

"Azt terveztük, hogy nem engedjük az Arsenalt saját játékát játszani. Letámadásunk bevált" - rögzítette a portugál.

A vendégek kínszenvedése azonban korántsem ért ezzel véget: nem egészen 10 minutummal később Kieran Gibbs a kiállítás sorsára jutott, Eden Hazard pedig büntetőből 3-0-ra alakította az állást.

A szédítő Chelsea-kezdés annyira kikészítette Oxlade-Chamberlaint, hogy a belga középpályás lövését kapus módjára kézzel hárította. A labda talán eleve mellé ment volna, de ezt a 20 esztendős szélső nyilván nem érezte, jobbnak látta, ha robinzonáddal biztosra megy.

Mármost a bíró elnézte a dolgot, és az ártatlan Gibbsnek mutatta fel a piros lapot, igaz, ez nem változtatott a hazai boldogságon (Andre Marriner játékvezető lelkiállapotán annál inkább, főleg ha majd megtudja, milyen súlyos büntetést kap tévedéséért). Közvetlenül a szünet előtt betalált a brazil Oscar is, majd a fordulás után még egyszer, a végeredményt pedig Mohamed Salah állította be - jóllehet volt még akkor 20 perc hátra.

"Minden az én hibám. 20 perc után vége volt mindennek. Nem arra készültünk egész héten, hogy ilyesfajta élményekben legyen részünk. Ez karrierem egyik legrosszabb napja" - kesergett Wenger, miközben Mourinho olyan aktív volt a pálya mellett, majd a sajtótájékoztatón, hogy a játékosai nem is tehettek mást, példát vettek róla.

"Túl erősek voltunk nekik. A hetedik perc véget vetett az álmaiknak. A büntető és a kiállítás csak fokozta a bajaikat, de ma ellenállhatatlanok voltunk" - rögzítette Mourinho. A Liverpool szintén hat gólig jutott, ami akkor is nagyszerű teljesítmény, ha a Cardiff háromszor is bevette a vörösök kapuját. Suarez triplázott, akárcsak a Manchester Cityben Yaya Touré. Az elefántcsontparti két büntető után hatalmas gólt tekert a vendég Fulham kapujába. Csapata végül 5-0-ra nyert.

Győzött a város másik nagyja is, a United. A meccs hőse Wayne Rooney volt, aki a 7. percben a félpályáról szédítő lövést megeresztve szerzett vezetést - s lépett ezzel a klub örökranglistáján a harmadik helyre előre -, majd a félidő derekán közvetlen közelről mattolta a West Ham kapusát, Adriánt.

A két manchesteri óriás holnap az Old Traffordon épp egymással találkozik.

Az élmezőny: 1. Chelsea 69 pont/31 meccs, 2. Liverpool 65/30, 3. Manchester City 63/28, 4. Arsenal 62/30, 5. Everton 54/29.