X_Foci VB 2014;Costa Rica;foci vb;

2014-06-20 22:45:00

Costa Rica: dupla csoda

A D-csoport második fordulójának második meccsén Costa Rica Uruguay után a csoportfavoritnak tartott Olaszországot is legyőzte és már biztos továbbjutó, miközben Anglia feladhatja a számolgatást és utazhat haza.

Ha megverjük a Costa Ricaiakat, akarok egy csókot az orcámra a királynőtől! – „csiripelte” világgá Mario Balotelli a twitteren, alighogy lefújták az Uruguay-Anglia találkozót. Wayne Rooneyék akárcsak az olaszoktól, úgy a dél-amerikaiaktól is 2-1-es vereséget szenvedtek, de még nem estek ki. Sorsukat a squadra azzura kezébe adták: úgy állt a dolog, hogy amennyiben Balotelliék mindkét hátralévő meccsüket megnyerik, az angolok pedig felülmúlják Costa Rica csapatát, még továbbjuthatnak.

Mármost Balotelli lemondhat  II. Erzsébeten csókjáról, mivel szégyenszemre csapata kikapott a kis közép-amerikai ország, Costa Rica válogatottjáról. S megtörtént az, amire 1990 óta nem volt példa: egy közép-amerikai csapat továbbjutott világbajnoki csoportjából. Balotelli pedig – aki önmagát a futballpálya királyának tartja – beszélhet, amit akar. A pályán a gólok számítanak.

A recifei forróságban a csapatok jó iramú mérkőzést játszottak. Az olaszoknak talán több helyzetük volt az első félidőben, egy ízben Balotelli már a kapussal állt szemben, de rosszul emelt, gólt viszont a costa ricaiak szereztek. Érdekes körülmények között. A 43. percben elcsúszott a labda Chiellini lába alatt, Campbell kapura húzott, az olasz védő a büntetőn belül utolérte és felborította. A chilei bíró azonban nem ítélt 11-est. A feldühödött közép-amerikaiak azonnal bosszút álltak. Egy baloldali beadást a csapatkapitány Ruiz a felső lécre fejelt, s a labda onnan a gólvonalún túlra pattant. A félidőben 1-0 Costa Rica javára.

S ez így is maradt, noha az olaszok mindent elkövettek az egyenlítésért. Többet birtokolták a labdát, olykor saját kapujukat is veszélyeztetve kitámadtak, csatáraik azonban lagymatagon, fantázia nélkül játszottak. Élükön Balotellivel, aki szövegben olykor erősebb, mint a játékban.

Olaszország-Costa Rica 0-1 (0-1)

D csoport, 2. forduló. Recife, Arena Pernambuco, 39 000 néző. Jv.: Enrique Osses (chilei).

Olaszország: Buffon – Abate, Chiellini, Barzagli, Darmian – De Rossi – Marchisio (Cerci, 69.), Motta (Cassano, 46.), Pirlo, Candreva (Insigne, 57.)– Balotelli.

Costa Rica: Navas – Díaz, Umana, González, Duarte, Gamboa – Bolanos, Tejeda (Cubero, 68.), Borges, Ruiz (Brenes, 81.)– Campbell (Urena, 74.).

Gól: Ruiz (44.)

Sárga lap: Balotelli (69.) illetve Cubero (71.)