Bundesliga;Manchester City;Chelsea;Stieber Zoltán;

2014-09-22 07:59:00

Real: nekik nyolc!

Rangadó volt Angliában, gólparádé Spanyolországban, döbbenet Németországban. Tegnap a Manchester City-Chelsea 1-1-re végződött, a királyi gárda meg sem állt nyolcig, a Bundesligában pedig egy újonc áll az élen, amely óriási dolgokra is képes: például 80 méteres találatra!

Bundesliga

A Paderborn szereplése a Bundesliga eddigi legnagyobb szenzációja: az újonc, amely 5 évvel ezelőtt még a harmadosztályban szerepelt, jobb gólkülönbsége révén vezeti a bajnokságot, ráadásul szombaton a német élvonal történetének talán legtávolabbról szerzett találatával verte a Hannovert.

A vendégek 1-0-s hátrányban kitámadtak, a 93. percben a kapusuk is előrement egy szögletnél. A védelem azonban felszabadított, majd Moritz Stoppelkampsaját büntetőterületének előteréből, úgy cirka 80-90 méterről állította be a végeredményt.

A kis csapat élre állásához az is kellett, hogy a Bayern pontokat veszítsen Hamburgban (0-0), Stieber Zoltán végig pályán volt a hőstett során. A liga másik magyarja, Szalai Ádám a padról nézte végig, amint csapattársai 2-0-ra nyernek a Stuttgart vendégeként.

Hogy teljes legyen Németországban a felfordulás, a Dortmund Mainzban kapott ki 2-0-ra. További eredmények: Freiburg-Hertha 2-2, Schalke-Frankfurt 2-2, Augsburg-Werder 4-2, Wolfsburg-Leverkusen 4-1, Köln-Mönchengladbach 0-0.

Primera Dvision

Két meccs, 13 gól. Azok után, hogy a Real Madrid 5-1-re verte a Baselt a Bajnokok Ligájában, szombaton La Corunában 8-2-re nyert (képünkön). Cristiano Ronaldo triplázott, Gareth Bale és az utolsó 13 percre éppen a walesit váltó Javier Hernández egyaránt duplázott, a mexikói támadó parádés átlövéssel szerezte meg első találatát a királyit gárdában, s szintén csodás gólt szerzett James Rodríguez.

Garreth Bale duplázott FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/DAVID RAMOS

A címvédő Atléticónak eközben nemigen megy, otthon csak 2-2-re volt jó a Celta ellen. További eredmények: Elche-Eibar 0-1, Athletic-Granada 0-1, Espanyol-Málaga 2-2, Real Sociedad-Almería 1-2, Villarreal-Rayo Vallecano 4-2.

Premier League

Dráma Manchesterben! Egyfelől azért, mert a városban rendezett rangadón, amelyen a City a listavezető Chelsea-t látta vendégül (képünkön), a londoniak korábbi ikonja, Frank Lampard mentett pontot a házigazdának (1-1). A világoskék-kék parti első félidejében érintetlenek maradtak a kapuk, a második derekán azonban a vendégek Schürrle révén előnybe jutottak.

Diego Costa ezúttal nem lőtt gólt FOTÓ: EP/GETTY IMAGES/SHAUN BOTTERIL

A Londonban létszámfölöttivé vált Lampard a 85. minutumuban kapásból lőtt a hálóba. Gólját természetesen nem ünnepelte. Másfelől meg azért, mert a United továbbra is vergődik: a Leicester otthonában 3-1-re vezetett Louis Van Gaal együttes, mégis 5-3-as vereséget szenvedett.