Manchester City;angol labdarúgó-bajnokság;Manuel Pellegrini;Newcastle;

2014-10-31 06:56:00

Manchesteri derbi

Városi rangadót rendeznek a hétvégén az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A harmadik helyen álló Manchester City fogadja a nyolcadik United csapatát. A két gárda rossz formában várja az összecsapást.

A „kékek” a legutóbbi három tétmeccsükön csupán egy pontot szereztek, a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában 2–2-es döntetlent játszottak a CSZKA Moszkvával, majd 2–1-re kikaptak a Premier League-ben a West Ham Unitedtől, szerda este pedig - címvédőként - a Ligakupában maradtak alul 2–0-ra a Newcastle ellen.

A védelem sem állt mindig a helyzet magaslatán, hiszen a három találkozón összesen hat góllal tömték meg a hálójukat. A kupavereség után aggodalmát fejezte kik Manuel Pellegrini, a City vezetőedzője.

„Természetesen nyugtalan vagyok, mert a legutóbbi egy hét alatt többször is bevették a kapunkat, és az is idegesítő, hogy nem értékesítjük a helyzeteinket”- mondta a chilei szakember.

A Manchester Unitednél is kritikus pont a védelem, hiszen rendre kapitulálnak. Egyik mérkőzésen sem maradt érintetlen De Gea hálója.

Jó hír viszont a „vörös ördögök” számára, hogy az eltiltását követően visszatérhet a csapatba Wayne Rooney. A másik oldalon az ágyékpanasszal bajlódó Yaya Touré már pályára léphet a United ellen.

Egy biztos, rendkívül jó és gólgazdag mérkőzésre van kilátás, amelyet 14:30 órától élőben közvetít a Digisport1 csatornája.