Real Madrid;Jose Mourinho;angol labdarúgó-bajnokság;Newcastle;Chelsea Clinton;

2015-01-12 07:00:00

Döntetlen Romában

A Chelsea megint egyedül vezeti az angol labdarúgó-bajnokságot, miután a 21. fordulóban hazai pályán legyőzte a Newcastle-t 2-0-ra. Bár a Szarkák több helyzetet alakítottak ki, José Mourinho együttese 10. sikerét aratta otthon ebben a szezonban.

A Manchester City viszont csak ikszelni tudott az Everton vendégeként, így riválisuktól két pontra leszakadtak. A United hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedett a Southampton, így lecsúszott a negyedik helyre a tabellán.

Premier League 21. forduló: Chelsea–Newcastle United 2-0, Everton–Manchester City 1-1, Burnley–Queens Park Rangers 2-1, Leicester City–Aston Villa 1-0, Swansea–West Ham United 1-1, West Bromwich Albion–Hull City 1-0, Sunderland–Liverpool 0-1, Crystal Palace–Tottenham 2-1, Arsenal–Stoke 3-0, Manchester United–Southampton 0-1. Az élmezőny: 1. Chelsea 49 pont, 2. Manchester City 47, 3. Southampton 39.

Az éllovas Real Madrid kilépett a „gödörből”. Már ha lehet gödörnek nevezni, hogy huszonkét megnyert mérkőzés után, becsúszott egy vereség a bajnokságban a Valencia, és a kupában az Atlético Madrid vendégeként. Az Espanyol elleni hazai találkozón azonban újra önmagukat adták Cristiano Ronaldóék. Már a félidőben 2-0-ra vezettek James Rodríguez és Bale góljával és bár a folytatásban Coentrao kiállítását követően emberhátrányba kerültek a királyiak, Nacho találatával végül 3-0-ra nyertek a blancók.

Primera División 18. forduló: Levante–Deportivo 0-0, Real Madrid–Espanyol 3-0, Malaga–Villareal 1-1, Celta Vigo–Valencia 1-1, Eibar–Getafe 2-1, Almeria–Sevilla 0-2, Athletic Bilbao–Elche 1-2, a Granada–Real Sociedad és a Barcelona–Atlético Madrid lapzártánk után ért véget, a Rayo–Cordoba mérkőzést ma játsszák. Az élmezőny: 1. Real Madrid 42 pont, 2. Barcelona 38 (41-8), 3. Atlético Madrid 38 (34-15).

Az olasz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának egyik legjobban várt összecsapása, a 175. fővárosi derbi volt. A Lazio az első félidőben leradírozta a Romát a pályáról és öt perc alatt kétgólos előnyre tett szert az első félóra végén. A szünetet követően viszont mintha kicserélték volna a csapatokat. A Farkasok Francesco Totti két góljának is köszönhetően végül egyenlítettek. A Roma csapatkapitányának második találata után még egy „szelfire” is volt ideje az ultrákkal.

Seria A 18. forduló: Torino–Milan 1-1, Sassuolo–Udinese 1-1, Inter–Genoa 3-1, Roma–Lazio 2-2, Atalanta–Chievo 1-1, Cagliari–Cesena 2-1, Fiorentina–Palermo 4-3, Sampdoria–Empoli 1-0, Verona–Parma 3-1, Napoli–Juventus – lapzártánk után ért véget. Az élmezőny: 1. Juventus 40 pont (35-8), 2. Roma 40 (31-13), 3. Lazio 31.