Vucicot ki kellett menekíteni, a szerb delegáció elhagyta a rendezvény színhelyét, ahol mintegy 50 ezer ember gyűlt össze fejet hajtani a második világháború utáni legnagyobb európai népirtás áldozatainak emléke előtt.
A rendezvényen jelen voltak a térség vezető politikusai - a horvát, a montenegrói, a macedón és a szlovén köztársasági elnök, Törökország, Szerbia és Albánia miniszterelnöke, valamint számos külügyminiszter és nagykövet, a hágai törvényszék és az EU képviselői. De megjelent az Egyesült Államok egykori elnöke, Bill Clinton, akit Madeleine Albright volt külügyminiszter is elkísért.
A szerb miniszterelnök érkezését füttykoncert kísérte, ugyanekkor érkezett meg az amerikai küldöttség, tapsvihar közepette. Bill Clinton és Albright népszerű Boszniában, hiszen Clinton elnöksége alatt történt a daytoni békekötés. Clinton beszédében élete legfontosabb tettének nevezte azt, hogy a srebrenicai mészárlás után amerikai közvetítéssel véget lehetett vetni a boszniai háborúnak.
Vucicot akkor kezdték kövekkel dobálni, amikor virágot helyezett el az áldozatok emlékfala előtt. A szerb delegáció kényszerű távozása miatt délután rendkívüli kormányülést tartottak Belgrádban. Nikola Selakovic igazságügyi miniszter többszörös emberölési kísérletnek nevezte az esetet, Ivica Dacic külügyminiszter szerint ez nemcsak a szerb kormányfő, hanem egész Szerbia, valamint az ország együttműködési szándéka és békepolitikája elleni támadás volt. A megtámadott miniszterelnök azt hangsúlyozta, folytatni kívánja a megbékélés politikáját.
Belgrád tiltakozó jegyzéket adott át a bosnyák külügynek. A bosnyák külügyminiszter valamint Bosznia-Hercegovina háromtagú államelnöksége elítélte a szerb miniszterelnököt ért támadást, és felszólítja a hatóságokat, hogy minél hamarabb azonosítsák a rendbontókat, vizsgálják ki, hogy mulasztottak-e a biztonsági szervek. Az Európai Unió is vizsgálatot követel. Srebrenica polgármestere elnézést kért Vucictól.