Manchester City;Arsenal;Chelsea;Diego Costa;

2015-09-21 07:52:00

Botlott a City

Nagyon ráfért a Chelsea-re a győzelem a Premier League-ben. Utoljára augusztus 23-án, egy hónapja tudott nyerni a bajnokságban José Mourinho alakulata, hétközben a Bajnokok Ligájában verte a Maccabi Tel-Avivot.

A mostani Arsenal elleni győzelem még megannyi vita tárgya lehet. Az első félidő végén ugyanis a játékvezető kiállította Gabriel Paulistát, az Arsenal brazil játékosát. Nem is a kiállítás ténye vitatható, hanem az, hogy Diego Costa a pályán maradhatott. Folyamatosan provokálta az ellenfelet, s egyszer Koscielnynek is behúzott. A második félidő elején hamar megszerezte a vezetést a Chelsea Zouma fejesével, majd miután Cazorla kiállításával 9 főre fogyatkozott a vendégcsapat, Hazard állította be a 2-0-s végeredményt.

A találkozó után Mourinho hozta a formáját, azt mondta, Diego Costa volt a találkozó hőse. „Három nap alatt két meccset nyertünk, nem kaptunk gólt, uraltunk a meccseket” – mondta. Nem értett egyet kollégájával Arsene Wenger. Az Arsenal trénere szerint szégyen, hogy Costát nem állították ki. Mourinho erre azzal tromfolt vissza, hogy az Arsenalnál folyton csak „szenvedni tudnak”.

Rossz hatással volta Manchester Cityre a hétközi Juventus elleni vereség a Bajnokok Ligájában. Akárcsak kedden, szombaton is hazai pályán, s szintén 2-1-re kapott ki Manuel Pellegrini eddig száz százalékos csapata a West Hamtól, amelynek szárnyakat adott horvát edzője, Slaven Bilic. A WHU a szezonban idegenben megszerezte már a City mellett az Arsenal és a Liverpool skalpját is.

Premier League, 6. forduló. Chelsea-Arsenal 2-0, Aston Villa-West Brom 0-1, Bournemouth-Sunderland 2-0, Newcastle-Watford 1-2, Stoke-Leicester 2-2, Swansea-Everton 0-0, Manchester City-West Ham 1-2, Tottenham-Crystal Palace 1-0, Liverpool-Norwich 1-1, Southampton-Manchester United 2-3. Az élcsoport: 1. M. City 15, 2. Manchester United 13, 3. West Ham 12.