Chelsea;Jose Mourinho;Van Gaal;

2015-11-09 06:54:00

Mourinho a vörös ördögök kispadján?

Új rekordot állított fel José Mourinho. Edzői pályája során első ízben fordult elő, hogy egy szezonon belül csapatával hét vereséget szenved. Ám a portugál szakvezetőnek ez a negatív csúcs is összejött a Chelsea kispadján. A kékek ugyanis a Stoke City otthonában is vereséget szenvedtek szombaton.

A hazaiak gólját Arnautovic szerezte. Mourinho az FA eltiltása miatt csak a stadionon kívül nézhette a Chelsea újabb zakóját. Sokan azt figyelték, vajon a játékosok mindent megtesznek-e az edzőért, vagy simán beletörődnek az újabb gyenge eredményre. El kell ismerni, hogy a kékeknek nagy balszerencséjük volt, s egy büntetőtől megfosztotta őket a bíró. Az utolsó percig harcoltak az egyenlítésért, ez azonban nem jött össze. Példamutató volt Nemanja Matic robotolása, de Hazardot is mintha kicserélték volna. Ha a Chelsea minden mérkőzésén így harcolt volna, akkor biztosan nem állna közel a kieséshez. A Chelsea kapusa, Begovic elmondta, mindenki láthatta, hogy kitartanak az edző mellett, de most olyan periódusban vannak, amikor semmi sem jön össze.

Végre bajnokin is betalált az Old Traffordon a Manchester United, s két gólt is lőni tudott a West Brom hálójába, amire utoljára október 17-én volt példa, amikor az Everton otthonában nyert 3-0-ra. Jesse Lingard és Juan Mata lőtte a vörös ördögök góljait. A West Brom 50 percig sikeresen védekezett, de miután Lingard megszerezte a vezetést, nem volt esélye az egyenlítésre. A Manchester United a Van Gaal-taktikának megfelelően sokat birtokolta a labdát, de a játék azért még mindig nem volt az igazi.

Van Gaal ismét az együttes szurkolóival volt elfoglalva. Mint mondta, a nézőknek saját maguknak kellene megítélni az együttes játékát, s nem lenne szabad olyan „károgókra” hallgatniuk, mint amilyen Paul Scholes, a klub egykori legendája, aki nem rejti véka alá az együttes játékával kapcsolatos bírálatait. Most egyébként nem harsant fel fütty a lelátóról, nem úgy, mint a múlt heti CSZKA Moszkva elleni Bajnokok Ligája meccsen, amikor Martialt Fellainire cserélte le a holland mester.

Egy találós kérdés. Mi az összefüggés a Chelsea és a Manchester United mérkőzése között? Nos az, hogy a Le10 Sport honlapja szerint a Manchester United tulajdonosa, a Glazer család azt szeretné, hogy Mourinho jövő nyáron Van Gaalt váltsa a vörös ördögök kispadján. Glazerék állítólag kezdik megelégelni a MU nem túl acélos játékát. Megállíthatatlannak tűnik a Leicester City, amely ezúttal Kante és Vardy góljával fektette két vállra a Watfordot. Az együttes ezzel a harmadik helyen maradt.

Premier League, 12. forduló.

Bournemouth-Newcastle 0-1, Manchester United-West Brom 2-0, Sunderland-Southampton 0-1, Norwich-Swansea 1-0, Leicester-Watford 2-1, Stoke City-Chelsea 1-0, Aston Villa-Manchester City 0-0, Arsenal-Tottenham 1-1, Liverpool-Crystal Palace 1-2.

Az élmezőny: 1. Manchester City 26 pont, 2. Arsenal 25, 3. Leicester 25.