Serie A;Bologna;Nagy Ádám;21. forduló;

2017-01-23 06:54:00

Nagy Ádám a legjobb

A Bologna magyar labdarúgója, Nagy Ádám elnyerte a szurkolók bizalmát, ugyanis az olasz klub fanatikusai a magyar középpályást választották december hónap legjobbjának. A díjat a Torino elleni összecsapás előtt vehette át, s kezdőként lépett pályára. Nagy 78 percet töltött a pályán, csapata pedig 2-0-s győzelmet aratott.

A Palermo két magyarja közül ezúttal csak Balogh Norbert volt bevethető állapotban, Sallai Roland sérülés miatt még a kispadra sem ülhetett le. Balogh ezúttal 18 percet tölthetett a pályán csereként, ám nem tudott segíteni csapatán, csupán egy sárga lappal vétette észre magát. Az összecsapást mindkét együttes tíz emberrel fejezte be, s az Inter 1-0-s győzelmet aratott. A Palermo zsinórban harmadszor kapott ki, s egyre nagyobb bajba kerül, lévén az Empoli sikerét követően 11 pontra került a még bennmaradást jelentő 17. pozíciótól.

A Juventus gyorsan feledtette a Fiorentina elleni fiaskót, a listavezető ezúttal két gyors találatnak köszönhetően 2-0-s győzelmet aratott a negyedik Lazio ellen, így őrzi előnyét riválisaival szemben. A forduló másik rangadóját az AC Milan és a Napoli vívta. A vendégek villámrajtot vettek, Insigne és Callejon találata révén 9 perc után már két góllal vezettek, Kucka pedig csak szépíteni tudott.

A sereghajtó Pescara vesszőfutása tovább folytatódott, ezúttal a Pescara távozott három ponttal a Stadio Adriaticóból.

Serie A, 21. forduló. Szombat. Chievo-Fiorentina 0-3, AC Milan-Napoli 1-2. Vasárnap. Juventus-Lazio 2-0, Bologna-Torino 2-0, Empoli-Udinese 1-0, Genoa-Crotone 2-2-, Palermo-Inter 0-1, Pescara-Sassuolo 1-3.

Az élmezőny. 1. Juventus 48 pont (20 mérkőzés), 2. AS Roma 44 (41-18, 20 mérkőzés), 3. Napoli 44 (47-24).