Serie A;olasz labdarúgó bajnokság;

2017-01-30 06:53:00

Növelte előnyét a Juventus

Az Inter folytatta pazar sorozatát, az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában 3-0-ra győzött a Pescara otthonában, s Stefano Pioli vezetőedzővel kilencmeccses nyertes sorozatban van a milánói együttes. A házigazdák pedig továbbra is kilenc ponttal állnak a tabella végén, s lassacskán végleg lemondhatnak a bennmaradásról.

Nagy Ádám csapata, a Bologna is közel állt ahhoz, hogy egymás után harmadszor győzzön a bajnokságban, ugyanis Destro találata sokáig három ponttal kecsegtetett a vendégek számára. A magyar válogatott középpályás 72 percet töltött pályán, a helyére beálló Viviano viszont 16 perccel később a kiállítás sorsára jutott. A hosszabbításban ráadásul kilenc emberre fogyatkozott a Bologna, a Cagliari pedig Boriello góljával a 92. minutumban egyenlített.

A listavezető Juventus hozta a kötelezőt, a Sassuolo otthonában aratott 2-0-s sikernek köszönhetően a torinói gárda növelte is előnyét a pontvadászatban, ugyanis a második AS Roma a Sampdoria vendégeként szenvedett 3-2-es vereséget.

A Lazio gárdáját megviselhette a Juventus elleni 2-0-s fiaskó az előző fordulóban, ugyanis ezúttal a legutóbbi négy meccsén egyaránt vereséget szenvedő Chievo tért haza három ponttal a római Stadio Olimpicóból.

Serie A, 22. forduló

Szombat: Lazio–Chievo 0-1, Internazionale–Pescara 3-0.

Vasárnap: Torino–Atalanta 1-1, Cagliari–Bologna 1-1, Crotone–Empoli 4-1, Fiorentina–Genoa 3-3, Sampdoria–AS Roma 3-2, Sassuolo–Juventus 0-2, Udinese–AC Milan 2-1.

Az élcsoport: 1. Juventus 51/21 mérkőzés, 2. AS Roma 47, 3. Napoli 44/21 mérkőzés.