Serie A;Sallai Roland;Palermo;Nagy Ádám;Balogh Norbert;

Magyar volt a legjobb

Egyik magyar labdarúgó együttese sem nyert az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) hétvégi fordulójában.

A Balogh Norberttel és Sallai Rolanddal a soraiban tegnap a Sampdoria együttesét fogadó Palermo az előbbi támadóval szemben elkövetett szabálytalanság után került előnybe: a macedón Ilja Nesztorovszki a 31. percben büntetőből juttatta vezetéshez a kiesőjelölt szicíliaiakat. A fórt a folytatásban is lendületesen játszó, a whoscored.com statisztikákkal foglalkozó oldalnál a legmagasabb osztályzattal jutalmazott Balogh és a szintén dicsért Sallai hiányában már nem tudta megtartani a házigazda: miután a magyarok a 77. és a 83. percben elhagyták a pályát, a kispadról nézhették végig, ahogy Quagliarella révén egalizált a Sampdoria.

Ugyancsak előnye ellenére kellett egy ponttal beérnie a Nagy Ádámot foglalkoztató Bolognának. A magyar válogatott középpályás mostanáig 26 mérkőzést számláló itáliai karrierje során hatodik alkalommal nem kapott bizalmat, ez pedig hatodszorra sem ért győzelmet: pedig a Bologna is sokáig vezetett a Genoa ellenében. A házigazda a hosszabbításban, a 94. percben vitte be a pontszerzést érő gólt.

A Serie A hétvégi eredményei. Szombaton játszották: Napoli-Atalanta 0-2, Juventus-Empoli 2-0. Vasárnap: Palermo–Sampdoria 1–1, Genoa–Bologna 1–1, Crotone–Cagliari 1–2 (Stoian 10., ill. Galvao 33., Borriello 69.), Sassuolo–Milan 0–1, Chievo–Pescara 2–0, Lazio–Udinese 1–0. A Fiorentina–Torino találkozót ma este rendezik.

Az élcsoport: 1. Juventus 66 pont (26 mérkőzés után), 2. Roma 56/25, 3. Napoli 54/26.