szuperkupa;férfi vízilabda;Szolnoki Dózsa;

2017-11-06 06:53:00

Vízilabda - Házi döntő, szolnoki siker

A Bajnokok Ligája-győztes Szolnoki Dózsa férfi vízilabdacsapata története során első alkalommal nyerte meg az európai Szuperkupát, miután jobbnak bizonyult az Eurokupa serlegét birtokló FTC-PQS-nél.

Kovács István a szolnokiak szakmai igazgatója vezetőedzőként már két alkalommal emelhette magasba a trófeát, 1994-ben az UTE, 2004-ben a Honvéd trénereként sikerült neki ez a bravúr. A papírforma azt ígérte, hogy a szakember ezúttal triplázhat: nemcsak azért mert a szolnokiak az első számú európai sorozat címvédői, hanem, mert a keretük jobb a jelentősen megerősödött ferencvárosiaknál. A Ferencváros játékosaként szállt medencébe többek között az előző szezonban még a Szolnokot erősítő Varga Dénes és Vámos Márton, de két szerb olimpiai bajnok - Slobodan Nikiccsel és Nikola Jaksiccsal - is a népligetiekhez szerződött. A fővárosi zöldek komoly segítséget kaptak a Komjádi uszodában saját szurkolóiktól is, akik fantasztikus hangulatot teremtettek.

Mindkét csapatnak ez volt az első komoly tétmérkőzése a 2017/2018-as szezonban.

A szolnokiak kezdtek jobban, 2-0-ra és 3-1-re vezettek, ám a ferencvárosiak nem hagyták magukat, az ex-szolnokiak találataival (előbb Varga, majd Vámos talált be) 3-3-ra alakították az állást. A félidő 5-4-es szolnoki vezetéssel zárult, köszönhetően a BL-győztes kapujában ezúttal is remeklő Nagy Viktornak.

A harmadik negyedben nem született gól, de a nézők egyetlen percig sem unatkoztak, hatalmas csata volta vízben. Szikrázott a levegő a parton is, mindkét edző egyre többet reklamált - nem mindig ok nélkül -, a szolnoki tréner, Cseh Sándor nem is úszta meg sárga lap nélkül.

A záró felvonást a ferencvárosiak hozták 2-1-re, így az eredmény 6-6 lett, büntetőpárbaj döntött a Szuperkupáról: a szolnoki oldalon mindenki - Milan Alekszics, Andrija Prlainovics, Aaron Younger és Zalánki Gergő - belőtte az ötméterest, a ferencvárosi oldalon azonban ez csak Jansik Szilárdnak és Stefan Mitrovicsnak sikerült, Varga Dénes és Madaras Norbert hibáztak.

"Jó érzés, hogy ennyire partnerei voltunk a Szolnoknak, az rossz, hogy pontosan tudtuk, mit kellett volna csinálni" - mondta Varga Zsolt, a ferencvárosiak szakvezetője.

"Két nagyon jó csapat találkozott egymással, komoly ferencvárosi szurkolótábor előtt győztünk Budapesten, ez mindenképpen növeli a sikerünk értékét" - jelentette ki Cseh Sándor.

A ferencvárosiak vereségük ellenére eredményesebbek a Szuperkupában, mert 1978-ban és 1980-ban is odaértek a csúcsra, ez azonban a büntetőkkel elveszített találkozó után senkit sem vigasztalt.

Az UVSE-nek nem sikerült
A férfiak előtt a nők is játszottak a Szuperkupáért. A LEN-Kupa nyertese, az UVSE az Euroliga győztesével, a Kirisivel találkozott. Az esélyesebb orosz együttes végig vezetett, a magyarok 6-3-ról 6-5-re fel tudtak zárkózni, de a végén ismét nőtt a különbség és a Kirisi végül 10-6-ra nyert.

Európai Szuperkupa:

Szolnoki Dózsa-Közgép - FTC-PQS Waterpolo 10-8 (3-1, 2-3, 0-0, 1-2 - 4-2) - büntetőkkel

Komjádi-uszoda, 1500 néző. V: Sztavridisz (görög), Alexandrescu (román)

Góldobók: Younger 2, Zalánki, Bátori, Mezei, Prlainovics 1-1, illetve Varga Dé. 3, Mitrovics 2, Vámos 1

Gól – emberelőnyből: 12/1, illetve 12/2

Kipontozódott: Gocics (28.), Varga Dániel (31.)