Budapest;tüntetés;

2018-12-19 17:07:49

„Ne írd alá, János!” – Újabb demonstrációt hirdettek péntekre

Tiltakozással vennék rá a köztársasági elnököt, hogy küldje vissza a túlóratörvényt.

Újabb tüntetést hirdettek péntekre, a Kossuth térre: a „Ne írd alá, János!” című esemény 20 órakor kezdődik majd, a szervezők között Hadházy Ákos, a Momentum Mozgalom, az MSZP, a DK, a Párbeszéd, valamint a Civilek a rabszolgatörvény ellen nevű Facebook-csoport szerepel.

Az esemény neve is árulkodik arról: a résztvevők tiltakozással vennék rá a köztársasági elnököt, hogy ne írja alá a 400 óra túlórát is lehetővé tevő módosítást.

Kövér László házelnök hétfőn küldte tovább a törvényt a Sándor-palotába, ahol Áder János aláírása kell majd ahhoz, hogy utána a Magyar Közlönyben kihirdethessék. Ádernek öt napja van erre. 

Nem ez lesz az egyetlen demonstráció pénteken, ugyanis 18 órától a Magyar Kétfarkú Kutya Párt „Nemzeti Összkarácsonyi Békemenet” rendez. Az eseménnyel szeretnék „megköszönni”, hogy „Végre dolgozhatunk 8 napot minden héten”, „nem kell többet bajlódnunk a független bíróságokkal”, valamint „eltűnnek a bosszantó külföldi egyetemek”.

Európa-szerte tiltakoznak

A rabszolgatörvény néven híressé vált törvénymódosítás megszavazása után nem csak Budapesten és Magyarország-szerte, hanem egész Európában tüntetések kezdődtek: Bécsben bejelentett demonstrációt szerveztek Orbán Viktor érkezése alkalmából, de Helsinkiben, Dublinban, Hágában, Stuttgartban, Edinburgh-ban, Zürichben, Bernben, Münchenben, Párizsban és Reykjavíkban is tiltakozást hirdettek.

Vasárnap a koppenhágai magyar nagykövetségnél is szimpátiatüntetést tartottak a Dániában élő magyarok, majd újabb demonstrációt szerveztek keddre az épület elé. Csakhogy – mint azt a 24.hu megírta – napközben megfenyegették őket, hogy ha kimennek a nagykövetséghez, a kollégája beléjük hajt kamionnal. Az esetet egyből bejelentette a rendőrségen. A tüntetést megtartották, fegyveres rendőrök vigyáztak rájuk.

Lapunk kedden számolt be arról, hogy az Európai Bizottság vizsgálja a közigazgatási bíróságokról és a munkaidő-szervezésről szóló magyar törvényeket. Korábban az Európa Tanács (ET) emberi jogi biztosa a közigazgatási bíróságok ügyében arra szólította fel a köztársasági elnököt, hogy aláírás helyett küldje vissza az Országgyűlésnek a törvénycsomagot.