Manchester City;Chelsea;csere;angol labdarúgás;

Elképesztő jelenetek az angol Ligakupa-döntőn: megtagadta a lecserélését a kapus

A Manchester City gárdája gól nélküli rendes játékidő és hosszabbítás után, tizenegyesekkel legyőzte a Chelsea-t, ezzel megnyerte az angol labdarúgó Ligakupát. A mérkőzés azonban más miatt marad emlékezetes...

Ahhoz képest, hogy a Chelsea csapata meglehetősen nagy gödörben van az utóbbi időben, a Manchester City pedig - ha néhány kisebb döccenővel is, de - a Pep Guardiola-érában megszokott magabiztossággal menetel, már az is szép teljesítmény volt előbbi együttestől, hogy 120 percen át tartani tudta a 0-0-s eredményt - sőt, a londoni alakulat még csak nem is játszott alárendelt szerepet a vasárnapi Ligakupa-fináléban. A 120. percben aztán olyan jelenetsor kezdődött, amit nem felejtenek majd el egyhamar a futballrajongók.

A Chelsea kapusa, a nyáron rekordösszegért igazolt Kepa Arrizabalaga összeszedett egy kisebb sérülést, így az edzői stáb jobbnak látta, ha lecserélik a tizenegyes rúgások előtt.

A tartalék, Willy Caballero oda is sétált az oldalvonalhoz, a negyedik játékvezető is megérkezett a cserét jelző táblával, ám Arrizabalaga nem volt hajlandó lemenni.

Folyamatosan azt mutatta edzőjének, hogy jól van, tudja folytatni a játékot, és készen áll a büntetőkre. A jelenetsort, benne a tajtékzó Chelsea edzővel, Maurizio Sarrival az alábbi videóban meg is tekinthetik:

Néhányakat talán meglep, hogy a bíró nem parancsolta le a játékost, de a szabályok szerint a pályán lévőknek nem kötelező lemenniük, még ha az edző le is akarja őket cserélni. Más kérdés, hogy az ilyesfajta "parancsmegtagadás" alighanem utólag súlyos csapaton belüli szankciókat von maga után.

Ezek után egyetlen mentsvára lett volna a kapusnak, mégpedig ha a tizenegyespárbajban brillírozva kupagyőzelemhez segíti csapatát - igaz, az ellenszegülésnek alighanem ekkor is lett volna következménye.

Ráadásul még ez sem jött össze, mert a spanyol hálóőr ugyan megfogott egy büntetőt (Leroy Sané-ét), de a Chelsea-nél ketten is hibáztak (Jorginho próbálkozását Ederson védte, David Luiz pedig a kapufára tüzelt), így a manchesteriek örülhettek.

Egy biztos, nem lennénk most Arrizabalaga helyében, hiszen még ha meg is próbál majd azzal védekezni, hogy azt hitte, csak a sérülés miatt akarják levinni, és mivel jól volt, inkább maradt, ez aligha hatja meg az edzőt. A cserének ugyanis taktikai oka is lehetett (volna), a hoppon maradó Caballero ugyanis korábban a Cityben védett, azaz ismerhette az ellenfél 1-2 lövőjét, ami aranyat érhetett volna a párbajban.

A helyzetet színezi, hogy Sarri edző helye sem épp biztos a csapat élén, könnyen lehet, hogy az elveszített döntő az ő koporsójában is az utolsó szögek egyike volt, főleg, hogy most bebizonyosodott, a tekintélye sem túl nagy a játékosok előtt.