A lerázás egyszerű és abszurd módját választotta Orbán Viktor, amikor a gyulai polippal, a helyi fideszes vezetők közötti harc témájával szembesítették. Mint a Népszava is beszámolt róla, az ügyet egy miniszterelnöknek címzett, kiszivárgott levél robbantotta ki - ebben Galbács Mihály, Gyula volt kormánypárti alpolgármestere húsz oldalon keresztül panaszkodott a a fideszes városvezetéssel összenőtt üzleti körre, és az állítólag előre lezsírozott üzleti pályázatokra, ám üzenete a sajtóhoz is eljutott.
Orbán Viktort a jobbikos Stummer János faggatta a gyulai helyzetről: miniszterelnöknek címzett levelében arról érdeklődött, hogy
Orbán Viktorhoz eljutott-e Galbács Mihály dolgozata, értesült a benne szereplő állítólagos törvénysértésekről?
Ha nem, hogyan lehet, hogy Magyarország miniszterelnöke nem tudott a gyulai polip működéséről?
A miniszterelnök „ milyen lépéseket tesz a gyulai korrupció felszámolása érdekében?”
Stummer kérdései a parlamenti levelezés szabályai szerint Kövér László házelnökön keresztül jutottak el a miniszterelnökhöz, ám az üzenetet Orbán hivatalától „válaszadás céljából” átették a Belügyminisztériumhoz.
Így a jobbikos politikusnak Pintér Sándor válaszolt, aki szerint nem tartozik a Belügyminisztérium hatáskörébe a sajtóhírek kommentálása – a gyulai ügyekben pedig nem érkezett feljelentés a rendőrséghez.
A megoldás, egyszerűsége mellett arrogáns is:
Pintérről bármi lepattan
Pintér amúgy is kiváló gumifalnak számít, sorra pattannak vissza róla az ellenzéki felvetések. Korábban rutinosan hárította azt a felvetést, hogy tárcájánál folyik-e belső vizsgálat a Microsoft-beszerzések kapcsán, a Gruevszki vízumára vonatkozó kérdés elől pedig arra hivatkozva tért ki, hogy ez idegenrendészeti feladatkör – épp csak azt nem tette hozzá, hogy az idegenrendészeti igazgatóság a belügy, közvetve tehát ő felügyelete alatt áll.
De megbízhatóan semmitmondó választ adott akkor is, amikor a csak a kormánypárti sajtóban menetelő migránskaravánról faggatták.