A kereszténydemokrata pártoknak jó esélyük van az együttműködés megteremtésére a mérsékelt iszlám pártokkal, mert közös bennük, hogy mindegyik ragaszkodik saját identitásához - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön a jobbközép pártokat tömörítő Centrista Demokrata Internacionálé (CDI) vezetőségi ülésén, amelyet az indonéziai Yogyakartában rendeztek meg.
A CDI alelnöki posztját is elfoglaló Orbán ugyanakkor elvileg nem a magyar kormánypropaganda ismeretében is megdöbbentő iszlám-kereszténydemokrata összeborulás, hanem az iraki helyzet miatt repült Indonéziába.
- mondta az MTI beszámolója szerint a miniszterelnök , utalva a rendezvényt megszervező indonéz kormánypártra, a Nemzeti Ébredés Pártjára (PKB). "Nagyon tanulságos és érdekes, hogy egy olyan iszlám mozgalom, mint az önöké, hogy jeleníti meg magát a politikai színtéren. Számomra ebből két kérdés következik: milyen lesz a kereszténység jövője és milyen az iszlámé. Tudunk-e úgy egymás mellett élni, ahogy régen, ami kiválóan működött" - mondta, hozzátéve, hogy az együttműködés nem befejezett ügy, de igen jó esély van rá.
- ennek hatására dokumentáltan nőtt a magyarok muszlimokkal és színesbőrűekkel szemben érzett félelme - az az Orbán barátkozik most a mérsékelt iszlámmal, aki a Bild Zeitungnak nyilatkozva még ezt mondta:
Persze, aki a Türk Tanács ügyeit figyelemmel követi, az pontosan tudhatja, hogy a miniszterelnök szívesen vesz részt feketeöves keresztényüldöző türk államok fórumán is, sőt, budapesti képviseletet is biztosít szervezetüknek.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy az önazonosság megőrzése nehéz feladat Európában: szerinte az a fő kérdés, hogy miképpen tudjuk megőrizni nemzeti és keresztény identitásunkat egy olyan időszakban, amikor az úgynevezett európai haladó, liberális politikai erők megpróbálnak nyomást gyakorolni ránk – és egy posztkeresztény, posztnemzeti korszakba vezetnék át a társadalmakat.
Innentől egyszerű volt követni a miniszterelnök gondolatmenetét:
A technika persze unalomig ismert, hiszen a miniszterelnök ugyanezt a módszert, a többség és a kisebbség szembeállítását alkalmazta a gyöngyöspatai roma tanulóknak és az elítélteknek megítélt kártérítések esetében is.