A vegyifegyver-tilalmi szerződés értelmében a német félnek tíz napon belül kell megadnia a tájékoztatást. Oroszország egyebek között Navalnij leleteire, biológiai anyagaira és egyéb klinikai mintáira tart igényt. Az orosz fél emellett azzal a kéréssel fordult Németországhoz, Franciaországhoz és Svédországhoz, hogy tartsa tiszteletben jogsegélynyújtási kötelezettségeiket.
Ilja Tyihomov, az orosz külügyminisztérium sajtóosztályának helyettes vezetője a parlamenti alsóháznak az állami szuverenitás megvédésével és külföldi beavatkozás elhárításával foglalkozó ideiglenes bizottsága előtt azt hangoztatta, hogy a Navalnij-ügyben a Nyugat által elindított "masszív dezinformációs kampány" célja az orosz belpolitikai folyamatok befolyásolása és a "szankcióhangulat felkeltése". Példaként hozta fel az Európai Parlament szeptember 17-én elfogadott határozatát, amely azt javasolja az uniós intézményeknek, hogy sürgessenek nemzetközi vizsgálatot a Navalnij-ügyben, és arra válaszul Oroszországgal szemben alkalmazzák a "demokratizálás stratégiáját", valamint követeljék tőle a júliusban elfogadott alkotmánymódosítások visszavonását.
Kira Jarmis, Navalnij sajtótitkára csütörtökön közölte az Interfax hírügynökséggel, hogy bírósági végrehajtók lefoglalták a politikus moszkvai lakását. Navalnij, az általa alapított Korrupcióellenes Küzdelem Alapítvány (FBK) és Ljubov Szobol júliusban 88 millió rubelt veszített egy rágalmazási perben Jevgyenyij Prigozsin Kreml-közeli üzletember egyik cége ellen. Az ellenzéki politikust a bírság egyharmada terheli.
Az orosz ellenzéki politikus mérgezéséről a Népszava is beszámolt. Augusztus végén Navalnijt eszméletlen állapotban, mérgezéssel vitték kórházba miután az őt szállító repülőgép rendkívüli leszállást hajtott végre Omszkban. Később egy berlini magánkórházba szállították.
Szerdán pedig 32 nap után kiengedték a kórházból. Az intézmény azt közölte, hogy az orosz ellenzéki politikus állapota eleget javult ahhoz, hogy elhagyhassa az akut fekvőbeteg-ellátást.