Színház- és Filmművészeti Egyetem;

2020-10-07 21:17:09

Visszautasították az SZFE hallgatói és dolgozói az új vezetés ajánlatát

Az SZFE kancellárja csütörtök reggel bemegy az egyetem elfoglalt épületébe.

Elutasították a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) vezetése által tett komplex ajánlatot az intézmény hallgatói és a sztrájkbizottság is – tájékoztatta Novák Emil általános rektorhelyettes és Szarka Gábor kancellár közleményben szerdán az MTI-t.

Felidézik, hogy az ajánlat része volt az egyetem dolgozói számára biztosított 10+15 százalékos béremelés és az is, hogy a korábbi munkarendben dolgozhatnak a munkavállalók. 

Mint írják: bár az ajánlat elfogadásának határideje október 7. éjfél volt, „arra kérjük a hallgatókat és a sztrájkbizottságot, hogy gondolják át még egyszer a javaslatunkat és fogadják azt el, hiszen még nem késő megkezdeniük az együttműködést”.

A vezetők közleménye azt is tartalmazza, hogy az SZFE dolgozóinak mintegy harmada a kancellárnak írásos nyilatkozatot juttatott el, amelyben rögzítik, hogy az egyetemfoglalásban nem vesznek részt, az azt szervezőkkel nem működnek együtt és Szarka Gáborral akarnak együtt dolgozni.

A közleményben olvasható, hogy 

Az intézmény új vezetése vasárnap a fenntartóval egyeztetve nyolc pontos javaslatot tett az egyetem polgárainak, hogy megkezdődhessen az intézmény jövőjéről szóló párbeszéd. A Novák Emil megbízott általános rektorhelyettes és Szarka Gábor kancellár nevével fémjelzett javaslatban némi diszkrét fenyegetést is elrejtettek. Megüzenték, hogy nem tesznek semmilyen lépést azon munkavállalók és hallgatók ellen, akik október 7. éjfélt megelőzően részt vettek a tiltakozásokban, illetve megjegyezték, hogy a bérkifizetésekhez be kell lépniük az épületbe.

Az SZFE belsős oktatóinak 60 százaléka és sok egyetemi munkavállaló múlt csütörtök reggel 8 órakor sztrájkba lépett. Közben az intézmény új kinevezett vezetősége váratlanul közleményt adott ki, ami szerint teljesítik a sztrájkoló egyetemi oktatók és munkavállalók két követelését. Mi több, nemcsak az elvárt 10 százalékos béremelést adják meg, hanem januártól 15 százalékkal emelik meg a fizetéseket. Csató Kata mesteroktató, a sztrájkbizottság tagja ugyanakkor a Népszavának elmondta, hogy erre jogszabály kötelezi az összes modellváltó intézményt, a lépés tehát nem a dolgozók követelésének teljesítése.  

  

A diákok hétfőn már közölték, hogy „az illegitim vezetés által” a sajtóban nyilvánosságra hozott dokumentumot nem ajánlatnak tekinti, hanem ultimátumnak.