Forma-1;Lewis Hamilton;Bahreini Nagydíj;

2021-03-28 19:06:25

Hamilton erre a serlegre biztosan emlékezni fog

A címvédő és hétszeres világbajnok a Bahreini Nagydíjon kiénekelte a győzelmet Max Verstappen szájából, aki 745 ezreddel maradt le a végső sikerről.

Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es szezonnyitó Bahreini Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhatott az élről. A holland mellől a címvédő és hétszeres világbajnok brit Lewis Hamilton startolhatott a Mercedesszel, míg a harmadik rajtkocka csapattársáé, a finn Valtteri Bottasé lett.

Az időmérőn csalódást keltő, csak a 11. pozíciót megszerző Sergio Pérez (Red Bull) már a felvezető körön félreállt autójával, amit ugyan újra tudott indítani, de a mezőny végére került. A rajtot követően Verstappen megőrizte első helyét, az újonc Nyikita Mazepin (Haas) viszont rommá törte járművét, emiatt a pályára hajtott a biztonsági autó.

A negyedik körben indult újra a verseny, ám néhány kanyarral később Pierre Gasly (Alpha Tauri) autójáról szakadt le az első szárny, míg Mick Schumacher (Haas) megforgott a kavicságyban. Az élmezőnyben tisztes távolságból követték egymást a pilóták, mögöttük azonban izgalmas csaták alakultak ki, Pérez a 12. körben már a tizenkettedik volt. A lágy keveréken rajtolók ekkor kezdték meg a kerékcseréket, majd két körrel később a közepesen lévő Hamilton érkezett. A 17. körben Bottas, a tizennyolcadikban Verstappen is kiállt, a holland Hamilton mögé, de a finn elé tért vissza.

Versteppen ezután elkezdett közeledni Hamiltonhoz, aki a 28. kör végén másodszor is kereket cserélt, majd kiállt Bottas is. A finn kerékcseréjét elrontotta a Mercedes, mintegy hét másodpercet vesztegelt pluszban a bokszban. A 34. körben Alonso versenye ért véget műszaki hiba miatt, majd a negyvenedikben Verstappen is végrehajtotta a második cserét, 8.8 másodperc hátránnyal tért vissza Hamilton mögé. Miközben a holland folyamatosan faragta hátrányát, Sebastian Vettel (Aston Martin) öklelte fel Ocont, ám végül mindketten folytatni tudták a versenyt.

Öt körrel a vége előtt egy másodpercen belül került Verstappen, Hamilton pedig a jóval kopottabb gumikon egyre többet csúszkált. A holland az 53. körben a brit elé került, azonban visszaengedte, mert a pályát elhagyva előzte meg riválisát. Verstappen azt gondolhatta, még egyszer meg tudja majd előzni Hamiltont, ám nagyon szoros csatában végül a hétszeres világbajnok győzött.

„Régóta nem voltak szurkolók a lelátón, jó őket újra látni – jelentette ki a futamgyőztes, aki öt év után nyerte meg az idénynyitót. – Korán álltam ki, ami nehézzé tette a dolgomat. Nagyon szenvedtem az utolsó szakaszon, próbáltam megtalálni az egyensúlyt, hogy nyomjam is neki, de maradjon is gumim. Nagyon nehéz verseny volt, az egyik legnehezebb az utóbbi időben. Max nagyon jó formában van, de szeretem a kihívásokat. A teszten úgy gondoltuk, hogy 6-8 tizeddel le leszünk maradva, de elképesztő munkát végeztünk” – tette hozzá Hamilton, akinek ez volt pályafutása 96. futamgyőzelme, Bahreinben pedig immár ötödször diadalmaskodott.

„Nagyon kár érte, de koncentráljunk a pozitívumokra, harcoltunk a Mercedesszel” – értékelt visszafogottan az egyébiránt rendkívül sportszerű Verstappen.

„Csapatként sok pontot szereztünk, de az én részemről a stratégia inkább védekező volt, semmint támadó. Az egyik kerékcserém hosszú volt, így elszállt minden esélyem. Csalódott vagyok” – értékelt Bottas, aki az utolsó körben megfutotta a leggyorsabb kört, ezért megkapta az ezért járó plusz egy világbajnoki pontot.

A szezon három hét múlva Imolában, az Emilia Romagna Nagydíjjal folytatódik.