Magyarország;Görögország;elődöntő;férfi vízilabda;TOKIÓ 2020;

2021-08-06 10:07:11

Kikapott az elődöntőben a férfi vízilabda-válogatott, a bronzéremért játszhat a csapat

A magyar csapat Tokióban hazai idő szerint vasárnap 6 óra 40 perckor száll vízbe a harmadik helyért.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 9-6-os vereséget szenvedett a görög csapattól a tokiói olimpia elődöntőjében, így vasárnap a bronzéremért játszhat. Märcz Tamás együttese a mérkőzés nagy részében kiválóan védekezett, ugyanakkor támadásban nem volt hatékony, és néhány hiba elegendő volt a görögöknek ahhoz, hogy szinte végig vezetve diadalmaskodjanak.

Férfi vízilabdatorna, elődöntő:

Görögország-Magyarország 9-6 (2-1, 1-1, 2-2, 4-2)

Tacumi Vízilabdaközpont, zárt kapus

gólszerzők: Argiropulosz 4, Gikovecisz 2, Genidoniasz, Fundulisz, Szkumpakisz 1-1, illetve Manhercz 2, Vámos, Zalánki, Pásztor, Varga Dé 1-1

gól/ötméteres: 0/0, illetve 0/0

gól/emberelőny: 7/14, illetve 4/12

Magyarország:

Nagy - Manhercz, Vámos, Jansik, Erdélyi, Varga, Mezei - cserék: Angyal, Zalánki, Hosnyánszky, Hárai, Pásztor

Görögország:

Zerdevasz - Genidoniasz, Szkumpakisz, Fundulisz, Papanasztasziu, Kolomvosz, Vlahopulosz - cserék: Kapocisz, Derviszisz, Morikisz, Argiropulosz, Gikovecisz

A magyar válogatott vasárnap közép-európai idő szerint 6.40-kor a Szerbia-Spanyolország – pénteken 12.50-kor kezdődő – elődöntő vesztesével játszik majd a bronzéremért. A görögök történtük során először játszhatnak olimpia döntőt, míg a magyarok a 2008-as pekingi diadal óta első érmüket szerezhetnék meg.