A Színház- és Filmművészeti Egyetem ünnepi megemlékezést tart az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulójának alkalmából. Az ünnepségen bemutatják az Uránia Nemzeti Filmszínház fejlesztéseit, és köszöntik az újonnan megalakult hallgatói önkormányzat tagjait – írja a Telex a birtokába jutott október 22-ei pénteki program alapján. A megemlékezés része a következő:
A Népszava a tavalyi nemzeti ünnepen szemlézte a Vasárnap.hu interjúját a plakátbotrányba keveredett színművésszel, aki azt nyilatkozta, „megbocsátást remél a tévedéséért”.
Emlékezetes, öt évvel ezelőtt tört ki a botrány, hogy az 1956-os emlékévre készített plakátok egyikén Dózsa László színész-rendező neve szerepel az egyik fegyveres fiatal képénél, holott valójában Pruck Pál szerepelt a fotón. Ezt állította régebben ő maga, a családja is, és minden képes bizonyíték is erre utalt.
Schmidt Mária, az 1956-os emlékévért felelős kormánybiztos ennek ellenére beleállt a sztoriba, a kormányoldal Pruckot hazugnak nevezte, és kitartott amellett, hogy Dózsa László van a fotón. Később bíróság mondta ki, hogy nem ő, hanem Pruck Pál van a fotón, Schmidt Máriáéknak pedig bocsánatot kellett kérniük a Pruck-családtól.
A színművész a tavalyi interjúban hosszasan beszélt „tévedésének” lehetséges okairól, és úgy vélekedett, hogy „nem az a fontos, hogy ki van a fényképen, hanem sokkal inkább az, hogy ki mit csinált 1956 októberében”.
Ugyanakkor tény: Dózsa Lászlóról 2017. október 23-án Orbán Viktor miniszterelnök 56-os hősként beszélt róla, Nagy Imrével és Mindszenty Józseffel egy mondatban említette nevét.