A lap a civil szervezetek nyilvántartására hivatkozva azt írta, Szájer József jelenleg is tagja a Közép- és Kelet-Európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítványnak. Ezen közhiteles tény pedig ellentmond azzal, amit a szervezet lapunkkal közölt, tavaly december 4-én, a botrány kirobbanása után, miszerint „Szájer József a közalapítványban betöltött kuratóriumi tisztségétől megvált. Döntését nem indokolta.”
Keresték Schmidt Máriát is, hogy oldja fel az ellentmondást, de nem válaszolt a megkeresésre. A tagcserének nincs nyoma az alapítvány nyilvántartásában, sőt folyamatban lévő eljárás sincs bejegyezve, az adatokon legutóbb 2018-ban hajtottak végre módosítást.
A törvény az alapítványoknál 60 napot engedélyez a változásbejegyzés bejelentéséhez. Így ha Szájer József tavaly december 4-én lemondott és erről Schmidt Máriáék nem küldtek semmiféle hivatalos értesítést a nyilvántartásba, akkor bírságot is kaphatnak, melynek összege 10 és 900 ezer forint lehet. Ugyanakkor az alapítványnak aligha kottyan meg, ha esetleg büntetést kell fizetnie, ugyanis 2020-ban 5 milliárd forint közpénzt kapott feladatai elvégzésére, ami másfél milliárddal kevesebb az előző évihez képest.
Szájer József 2016-ban került be a kuratóriumba, képviselőségéről tavaly november 29-én mondott le, arra hivatkozva, hogy a napi politikában való részvétel egyre nagyobb lelki megterhelést jelent. Két nappal később elismerte, hogy részt vett azon az illegális, november 27-i szexpartin, melyről az ereszcsatornán távozott. Hátizsákjában egyébként kábítószereket is találtak - a politikus állította, nem tudott róla, és nem is fogyasztott. Később minden közéleti tisztségétől visszavonult.