Parragh László;pedagógusok;helyreállítási alap;

- Parragh: a szakszervezetek bevitték egy választási kampányba a pedagógus-társadalmat

A kamarai elnök azt hangoztatta, nem szándékozik lemondani. 

„Én azt gondolom, hogy azok a viták, amik generálódtak, azok jobbára olyan kommentekből indulnak ki, akik nem is olvasták magát az interjút” - jelentette ki a Klubrádió Megbeszéljük című műsorában a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

Parragh László ebben a lapunknak adott, nagy vitákat kiváltó interjújának visszhangjairól beszélt.

Mint mondta, „ember nincs, aki komolyan gondolná, hogy kizárólag a fizetés az, ami motivál valakit egy álláskeresésnél”, a kor előrehaladtával válnak egyre fontosabbá az anyagi kérdések. Saját bevallása szerint tanár szeretett volna lenni, ennek jegyében színjelesre elvégezte a Tanárképző Főiskolát, mire rájött, nem ezt a pályát választja. „Ami a szakszervezeteket meg az ilyen »mondjon le« típusú szövegeket illeti, nem gondolom, hogy nekem érdemes lenne foglalkozni. Én úgy tekintem, hogy nekik leginkább azzal kellene foglalkozni, hogy a realitásokhoz igazított igényekkel állnak elő” - fogalmazott.

Parragh László azt hangoztatta, az érdekképviseletek 

„belevitték a pedagógus-társadalmat egy politikai-választási kampány kellős közepén való vitába, ami szükségszerűen generált olyan feszültségeket, ami szerintem most visszaüt.”

Úgy véli, a szakszervezetek nem mérték fel ennek súlyát és jelentőségét, ami hiba volt. Jelezte, tisztában van azzal, hogy ezen kijelentésével ismét vitát fog generálni. Kifejtette, a lapunknak adott interjúja leginkább arról szólt, milyen kihívások várnak Magyarországra, ilyen értelemben egy teljesen marginális téma volt „ez a pedagógus-dolog”, az pedig az életnek a része, hogy ebbe most néhányan „médiahasznot” látnak.

A helyreállítási alappal kapcsolatban kijelentette, természetes érdekünk, hogy minél hamarabb legyen megegyezés, ugyanakkor mindenki látja „Brüsszel lopakodó szuverenitás-elvonását”. „Mi egy kurucosabb lelkivilágú nemzet vagyunk, és őszintébben fogalmazzuk meg a véleményünket, mint más országok, akiknek egyébként hasonló az érdekük, de inkább konfliktuskerülők” – fogalmazott, ugyanakkor elismerte: lehetséges, hogy az EU-ban nem a magyar taktika a leghatékonyabb. 

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő az országmárkát építheti, emellett magasabb szintre lép az állatvédelem.